popularne tematy: linux

Języki skryptowe na co dzień | cz. 4. | mała stacja meteo

Kolejny skrypt również został przygotowany w pythonie. Ma on na celu pobranie strony internetowej, a następnie przeszukanie jej zawartości, pod kątem interesujących nas informacji pogodowych. Po czym, tak wyodrębnione dane zostaną wyświetlone na ekranie.

Do realizacji tego celu skorzystam ze strony http://www.meteoprog.pl/pl/. Dla przykładu, pogodę dla Leszna znajdziemy pod adresem: http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Leszno/

Oto kod skryptu a poniżej jego omówienie:

Języki skryptowe na co dzień | cz. 2. | pobieranie zdjęć z galerii flashowych

Będziemy pobierali zdjęcia z jednego z portali, gdzie galerie ze zdjęciami są wyświetlane we flashu. Pobieraniem plików zajmie się skrypt napisany w pythonie.

Jako przykład posłuży galeria na stronie: http://elka.pl/content/view/68471/434/

W pierwszej kolejności musimy poznać nazwy plików, które będziemy pobierać oraz określić dokładne ich położenie - dane te trzeba sobie "wydobyć". W tym celu warto skorzystać z darmowego Wiresharka.

Języki skryptowe na co dzień | cz. 1. | youtube w mplayerze

Postanowiłem przygotować serię wpisów na temat wykorzystania języków skryptowych a dokładnie skryptów napisanych w tych językach. Językami, które posłużą do opisu konkretnych skryptów, będą bash i python. Prezentowane skrypty będą przygotowane do działania pod Linuksem a czasem Symbianem i najczęściej będą wykorzystywały do swojego działania programy znajdujące się w danym systemie lub czujniki w telefonie.