popularne tematy: inne

Zagraj w Tetrisa na... koszulce

Niektóre z gier komputerowych z czasem przechodzą do historii. Nie zalicza się do nich na pewnoTetris, który od dziesięcioleci- mimo postępu w dziedzinie grafiki komputerowej- nadal ma swoich wiernych fanów, których przybywa.

Entuzjasta i pasjonat gry, Marc Kerger, aby uczcić 30. rocznicę Tetrisa (miała ona miejsce 6 czerwca) dzięki swoim umiejętnościom stworzył koszulkę, na której możemy... zagrać w tę popularną od lat grę.

Majsterkowicz z Luksemburga zainspirowany

Inteligentne zegarki gigantów wybawieniem dla diabetyków?

Światem diabetyków co i rusz wstrząsają nowinki technologiczne dotyczące wprowadzania na rynek czy też prowadzenia badań nad nowymi rozwiązaniami ułatwiającymi życie z cukrzycą.

W ostatnich dniach sieć obiegła informacja, że Apple, Google i Samsung pracują nad nowymi, przenośnymi urządzeniami, które monitorują poziom cukru we krwi bez potrzeby pobierania próbki krwi. Technologiczni giganci liczą, że dzięki temu ich inteligentne zegarki i bransoletki zamienią się w obowiązkowe gadżety, bez których żaden diabetyk się nie obejdzie.

Majówkowe (po)grywanie - Trip Trap

Do zapalonych graczy nie należę, ale od czasu do czasu znajdzie się gra, która nie dość że mnie zainteresuje to jeszcze na dodatek nie wprowadza stanu irytacji, gdy po raz piąty czy dziesiąty z rzędu walnę 'skuchę' ;-) Od czasu zakupu tabletu częściej sięgam po różnego rodzaju gierki- z ciekawości czy też dla zabicia czasu np. na nudnym wykładzie czy w podróży.

Tracer Zelih RF- mysz niewarta żadnych pieniędzy (?)

Zaczynając pracę jako asystentka biura zostałam zaopatrzona w nowiuśkiego laptopa. Do tego miałam określić się jaką chcę myszkę. No jak to jaką? Bezprzewodową. Ile można znieść plączących się na biurku kabli? Byłam ostrzegana, że szału nie będzie, że za dostępne na mysz pieniądze lepsza byłaby na kablu. Ale nie, uparłam się na bezprzewodówkę i mam.

Mysz, która mi się trafiła to tytułowa Tracer Zelih RF 152W nano mini. Najgorsza mysz pod słońcem. Dlaczego? O tym za chwilę.

Dane techniczne

  • Gwarancja 24 miesiące

Elektroniczny obieg dokumentów- po co komu nowoczesność?

Wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów w urzędach miało wielkie, piękne założenia. Miała zmniejszyć się ilość zużywanego w urzędach papieru, miało to skrócić drogę dokumentu od kancelarii do urzędnika, miało ułatwić dostęp petentom do urzędu, miało skrócić czas oczekiwania na decyzje, itp., itd. Miało. I co z tego wyszło?

Jak wygląda droga pisma w moim urzędzie?

Standardowa pani Krysia około godziny 9:00 przynosi z poczty wszystkie przesyłki adresowane na nasz urząd.

Wymiana karty na microSIM w Orange i nabijanie klientów w butelkę

Rzadko kiedy zdarza mi się, że ja- osoba świadoma, oczytana, ‘obcykana’ w nowościach, daję się naciągnąć. No cóż, kiedyś musiał nadejść ten dzień.

Kupiłam nowy telefon. Super nowy wypasiony smartphone. Nie doczytałam przed zakupem w specyfikacji, że potrzebna jest do niego karta microSIM, więc jak telefon miałam już w domu musiałam lecieć biegiem do salonu mojego operatora, żeby dowiedzieć się co i jak muszę zrobić, żeby dostać taką kartę.