popularne tematy: oprogramowanie

Windroid - czyli wirtualny Android bez telefonu (Win7)

Tak jak zapowiedziałem w poprzednim wpisie, dziś wpis o Androidzie, a w zasadzie o wirtualnym Windroidzie bo uruchamianym w systemie Windows, dzięki czemu w łatwy i prosty sposób można przetestować w zasadzie dowolną wersję Androida bez potrzeby posiadania andro-telefonu lub andro-tabletu.

Od czego zaczynamy? Trzeba posiadać Windows (w opisywanym przykładzie Win7HP 64) i zainstalowaną w systemie Javę. Jeśli z naszą Javą jest wszytko ok to wystarczy odwiedzić stronę

Gimp, PSE, kompresja jpg i czerwona elipsa - podsumowanie

W moim poprzednim wpisie opisałem jak na własnej skórze przekonałem się, że migracja desktopu z Windows 7 do Linuksa jest krokiem do tyłu. Wpis wywołał lawinową ilość komentarzy a niektórzy z komentujących sugerowali mi konieczność kontrolnych wizyt u lekarzy specjalizujących się w urologii, okulistyce i psychologii. W końcu jednak obyło się bez takich konsultacji bo diagnoza jest w zasadzie prosta: ten system, w wydaniu desktopowym - nie jest dla mnie.

Netbook Acera - czyli moje przygody z nową zabawką

1) Crapware?

Tak się akurat złożyło, że w zeszłym tygodniu zostałem użytkownikiem Netbooka. Dostałem małe pudełeczko z Acerem Aspire one D250 (w wersji z wbudowanym modemem UMTS dostępnej w promocyjnej sprzedaży z kartami iPlus ). Po jego otwarciu zobaczyłem zwyczajny acz bardzo malutki komputerek. Przyczepiłem baterię, podłączyłem zasilacz, uruchomiłem.