popularne tematy: windows

Wdrażam Windows 8 w miejsce XP, cz. 1

O czym jest ten wpis?

O tym jak trafiony atrakcyjną ofertą upgrade systemu Windows 8 podjąłem decyzję o modernizacji kilku starych komputerów w małej firmie handlowej. I co z tego wyszło.

Cena Czyni Cuda!

Wszystko zaczęło się od tego, że jakimś cudem wyświetliła się na moim komputerze reklama uaktualnienia komputera z wcześniejszą wersją systemu Windows do systemu Windows 8 Pro w wyjątkowej

Skype w Windows Update?

W poprzednim wpisie pisałem o zapętlonych aktualizacjach. Zdarza się. Tym razem jednak całkiem zdębiałem bo wygląda na to, że Microsoft poprzez mechanizm Windows Update rozpowszechnia Skype.

Rzecz jest dosyć dziwna bo przepytałem znajomych użytkowników Windowsów (od XP, przez Vistę do Siódemki) i jest u nich różnie. Niektórym Skype został zainstalowany innym nie. Początkowo pomyślałem, że być może WU tylko aktualizuje już zainstalowanego Skype w systemie ale szybko znalazłem przykład na to, że Skype pojawił się na komputerze, na którym wcześniej nigdy go nie było.

Zapętlone aktualizacje XP

Od wczoraj wszystkie będące pod moją opieką komputery z Windows XP zaczęły cierpieć na niekończącą się aktualizację (z Windows Update) następujących poprawek: KB2518864, KB2572073, KB2633880. Objaw jest następujący aktualizacje niby się poprawnie instalują ale za chwilę system znowu chce je instalować. I tak to działa w nieskończonej pętli.

Trafiłem w Sieci, na dwa opisy rozwiązania problemu. Pierwszy polega za ściągnięciu paczki dotnetfx_cleanup_tool.zip (więcej tutaj

Tapetki z binga

Jakiś tydzień temu na blogu lucas__a przeczytałem, że "tapeta to podstawa". Całkowicie się z tym zgadzam. Mój podstawowy system to Siódemka, dlatego w dalszej części wpisu będziecie mogli przeczytać o tapetach pulpitu Aero, których używam, a których motywem są obrazki z wyszukiwarki bing.

Jestem fanboyem obrazków z tej wyszukiwarki, do tego stopnia, że używam ich jako tapet pulpitu.

UAC w Windows 7 - dodajemy wyjątki

UAC - czyli Kontrola konta użytkownika (User Account Control) - każdy użytkownik Siódemki (oraz Visty) na pewno widział podobny obrazek:

Mimo pewnych kontrowersji związanych z możliwością obejścia tego zabezpieczenia (chodzi o metodę 'DLL injection'), trzeba przyznać, że UAC bardzo zmniejsza szanse na nieautoryzowane przez nas (użytkowników) zmiany w systemie.

Migracja do Linux

Przeczytałem gdzieś, coś, (wiem, wiem, łasica) co poruszyło moją wyobraźnię. Było to coś w treści któregoś blaga lub w komentarzu do niego, było to coś o migracji z systemu i rozwiązań Microsoftu na Linux. Często się na takie idee trafia ale zwykle chodzi w nich po prostu o to, że "się jakoś da". Ty razem jednak to coś przekraczało zwykłe "jakoś się da". Tym razem migracja z Windows do rozwiązań z pod znaku Pingwina została przedstawiona jako święta droga. Obok takiego czegoś nie mogę przejść obojętnie.

Netbook Acera - czyli moje przygody z nową zabawką

1) Crapware?

Tak się akurat złożyło, że w zeszłym tygodniu zostałem użytkownikiem Netbooka. Dostałem małe pudełeczko z Acerem Aspire one D250 (w wersji z wbudowanym modemem UMTS dostępnej w promocyjnej sprzedaży z kartami iPlus ). Po jego otwarciu zobaczyłem zwyczajny acz bardzo malutki komputerek. Przyczepiłem baterię, podłączyłem zasilacz, uruchomiłem.