popularne tematy: internet

Twitter. Początek końca. WIDEO

Idea

Twitter. Współczesna agora. Miejsce wolności słowa w którym każdy może swobodnie wyrazić swój pogląd, powiadomić o swoich zamierzeniach, podzielić się myślami. To od czytelnika zależy które profile obserwuje, które tematy i którzy autorzy go interesują.

Piękna idea prawda? To już przeszłość.

Ustami prezesa, Twitter rezygnuje z wolności słowa na rzecz promocji wartości które sam wyznaje. Rezygnuje zatem z bycia agorą, a rezygnując z fundamentu, podejmuje (być może nieświadomą) decyzję o własnym upadku.

Wprowadzenie

Manifest społecznościowy

  1. Usługi społecznościowe, które swym zasięgiem obejmują więcej aniżeli dziesiątą cześć ludności danego terytorium traktuje się jako usługi powszechne.
  2. Serwis społecznościowy to ten, który dostarcza usług społecznościowych. Nie może on w żaden sposób ograniczać swobody publikacji lub dostępu do treści z innego powodu niż ostateczny, prawomocny wyrok sądu właściwego dla terytorium zamieszkania autora tych treści.
  3. Agregator społecznościowy to ten, który wyświetla dane z serwisów społecznościowych.

Revolut vs Kantor Walutowy Alior Banku

Wstęp

Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że uwielbiam podróżować oraz że jestem fanem aplikacji finansowych. Do tej pory moją ulubioną usługą był Revolut. Na naszym rodzimym podwórku pojawił się pretendent do miana najlepszej aplikacji finansowej w podróży. Sprawdźmy więc na co stać nową odsłonę "

Jak za darmo wypłacić dolary z PayPal?

Aktualizacja (2021-01-15)

W związku z informacją z poprzedniej aktualizacji, warto się zastanowić czy mamy możliwość posiadania zagranicznego PayPala na który moglibyśmy przelać swoje środki z PayPala krajowego. Jest to możliwe np. wtedy gdy mieszkamy za granicą. W takim wypadku najwygodniej zamieszkać w USA, a o tym dlaczego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Aktualizacja (2020-12-03)

Od 16 grudnia PayPal wprowadza prowizję dla klientów z Polski za wypłatę środków na konto w banku amerykańskim w wysokości 3%.