popularne tematy: porady

Realia dzisiejszego świata internetowego - Wędka i ryba

Tekst ten jest apelem do wszystkich użytkowników Internetu.Internet jest dość młodym tworem, ale zadomowił się w życiu człowieka tak bardzo, że niektórzy już nie potrafią bez niego żyć. Takich osób jest coraz więcej. Nie potrafią one żyć poza Siecią, gdy nie mają do niej dostępu, ale czy potrafią żyć w niej i korzystać z jej zasobów?

Odpowiedź brzmi: NIE.… a przynajmniej w znacznej większości przypadków.

Opera Mobile – tuning synchronizacji

Opera jest chyba najbardziej innowacyjną przeglądarką. Odkąd sięgam pamięcią twórcy tej przeglądarki dostarczają nam – czyli użytkownikom ich produktów nowych i ciekawych rozwiązań, które w niedługim czasie pokazują się w konkurencyjnych przeglądarkach. Wśród wielu takich innowacyjnych rozwiązań jest usługa o nazwie Opera Link, która sprawia, że nasze zakładki, wpisywane adresy, notatki, a od jakiegoś czasu również hasła są synchronizowane za pomocą chmury.

Nadawanie ograniczeń dostępu do dysków i folderów w systemie Windows

Często widzę na forach internetowych pytania o to jak zrobić, żeby nikt inny nie miał dostępu do naszych danych znajdujących się na dysku twardym. Jednym ze sposobów jest wyciąganie za każdym razem dysku twardego z komputera i chowanie go w sejfie. Przyznacie chyba jednak, że jest to dość radykalne rozwiązanie. Drugim sposobem jest szyfrowanie danych np. za pomocą programu TrueCrypt. Jest to najbezpieczniejsza metoda, gdyż po zaszyfrowaniu danych nie będzie ich można odczytać bez podania hasła nawet po podpięciu nośnika danych do innego komputera.