popularne tematy: bezpieczeństwo

#6 IT @ Służba Zdrowia - WSUS w MSHOME

Do wpisu natchnął mnie wpis Shakiego. I jego problemy z aktualizacją systemów.

U nas w przychodni jest od groma komputerów z Windows XP SP3 ( do niedawna nawet sp2 .. ), w wersji Home. Zapytacie pewnie dlaczego, odpowiedź powinien znać każdy kto pracuje u "prywaciarza ... Bo taniej !

Aktualizowanie tych maszyn to istna mordęga, zwłaszcza na naszym starym łączu 8/1,5.

#4 IT @ Służba Zdrowia - Automatyzacja backupu bazy Oracle

Przez długi czas prosty skrypt bat robił codziennie w nocy pełny export do dmp i pakował do zip'a.

Przez długi czas działało. Ale jak to zwykle bywa do czasu. Paker Pkzipw.exe ma małe ograniczenie pakowanego pliku do 4gb. I tak przez kilka lat jedyny backup odbywał się przez kopiowanie całego katalogu z bazą. Który okazał się i tak bezskuteczny.

Przygotowanie

Kleksiq ułatwił wam sprawę i przygotował małą paczkę na dropboxie dla was :). Link

VRTX czy to ktoś zakupi ? Trochę o backupach wg firmy DELL i pieniądzach

Słowem wstępu jak już ostatnio wspominałem czekamy na zakup serwera i znajomy handlowiec z firmy dell zaproponował mi ich nowy produkt. Co prawda nie mamy zamiaru zmieniać już podjętej decyzji która jest na końcu finalizacji i czekamy tylko na pierwszy przelew pieniążków.Jednakże, jeśli wiedziałbym że tak dużo sprzętu weźmiemy zastanowiłbym się dwa razy czy nie lepszy byłby VRTX ( ver-tex ).

#2 IT @ Służba Zdrowia - Komputery z Firm 3ich

Nic tak nie wkurza jak ...

W przychodni wiele sprzętu komputerowego jest "pre-instalowanych" przez producentów sprzętu TOPCON czy to Carl Ziess i innych. Są to min. urządzenia do angiografii, optycznej tomografii koherencyjnej - OCT, analiza włókien nerwowych - GDX, czy chociażby urządzenie do obsługi rentgena. Problem z takimi urządzeniami jest dość irytujący z punktu widzenia informatyka który ociera się o giodo, nie doświadczonych użytkowników.