popularne tematy: serwery

Test #001 - Dell R620/320 oraz T20

1. Słowo na wstęp

Test był dość długo wyczekiwany/oczekiwany, lecz z braku czasu nie był w stanie wypłynąć szybciej. W ostatnim czasie dość mocno dały we znaki nam się

  • stary sprzęt
  • kiepski internet
  • niewyrabiające routery

Czego wynikiem było szybkie przenoszenie serwera w godzinach pracy przychodni. Finalizacja nowego internetu tj. łącz WiFi 8/8 na urządzeniach Mikrotik. Kupno nowego routera z serii RB1100AHx2. Ale o tym później.

2. Dell R620

Zapowiedź Dell R620/R320

Jeżeli ktokolwiek czytał moje wypociny :) wie że spodziewałem się nowego serwera w pracy.W Poniedziałek stało się ! Przyjechała mała R'ka a nawet 2. W wcale nie małym opakowaniu z resztą gratów. Ogółem w pracy zrobił się mały burdel jakkolwiek to nie brzmi.

Ps. Ktoś wie czemu mi automatycznie obraca zdjęcia ? :/

Czeka mnie konfiguracja maszyn wirtualnych ale do tego czasu mam chwilę na przetestowanie dwóch maszyn R620

  • 2 x Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.5Ghz 20 cores, 40 threads
  • 64 GB

VRTX czy to ktoś zakupi ? Trochę o backupach wg firmy DELL i pieniądzach

Słowem wstępu jak już ostatnio wspominałem czekamy na zakup serwera i znajomy handlowiec z firmy dell zaproponował mi ich nowy produkt. Co prawda nie mamy zamiaru zmieniać już podjętej decyzji która jest na końcu finalizacji i czekamy tylko na pierwszy przelew pieniążków.Jednakże, jeśli wiedziałbym że tak dużo sprzętu weźmiemy zastanowiłbym się dwa razy czy nie lepszy byłby VRTX ( ver-tex ).

#1 IT @ Służba Zdrowia

1. Wstęp

Witam użytkowników dobreprogramy.plDo wybitnie uzdolnionych w pisaniu własnego tekstu nie należę więc uwaga na błędy stylistyczne :).

Długo myślałem czy zacząć bloga związanego z moją pracą. Jako że niedługo dostajemy nowy serwerek pomyślałem że będzie to dobry czas na rozpoczęcie pisania o wszystkim i o niczym. Głównie o IT w prywatnej przychodni i wolnych przemyśleniach.

2. Czym się zajmuję i co robię

Pracuję w firmie zajmującej się ogólne-pojętą służbą zdrowia.