popularne tematy: windows

#6 IT @ Służba Zdrowia - WSUS w MSHOME

Do wpisu natchnął mnie wpis Shakiego. I jego problemy z aktualizacją systemów.

U nas w przychodni jest od groma komputerów z Windows XP SP3 ( do niedawna nawet sp2 .. ), w wersji Home. Zapytacie pewnie dlaczego, odpowiedź powinien znać każdy kto pracuje u "prywaciarza ... Bo taniej !

Aktualizowanie tych maszyn to istna mordęga, zwłaszcza na naszym starym łączu 8/1,5.

Test #001 - Dell R620/320 oraz T20

1. Słowo na wstęp

Test był dość długo wyczekiwany/oczekiwany, lecz z braku czasu nie był w stanie wypłynąć szybciej. W ostatnim czasie dość mocno dały we znaki nam się

  • stary sprzęt
  • kiepski internet
  • niewyrabiające routery

Czego wynikiem było szybkie przenoszenie serwera w godzinach pracy przychodni. Finalizacja nowego internetu tj. łącz WiFi 8/8 na urządzeniach Mikrotik. Kupno nowego routera z serii RB1100AHx2. Ale o tym później.

2. Dell R620

#4 IT @ Służba Zdrowia - Automatyzacja backupu bazy Oracle

Przez długi czas prosty skrypt bat robił codziennie w nocy pełny export do dmp i pakował do zip'a.

Przez długi czas działało. Ale jak to zwykle bywa do czasu. Paker Pkzipw.exe ma małe ograniczenie pakowanego pliku do 4gb. I tak przez kilka lat jedyny backup odbywał się przez kopiowanie całego katalogu z bazą. Który okazał się i tak bezskuteczny.

Przygotowanie

Kleksiq ułatwił wam sprawę i przygotował małą paczkę na dropboxie dla was :). Link

Zapowiedź Dell R620/R320

Jeżeli ktokolwiek czytał moje wypociny :) wie że spodziewałem się nowego serwera w pracy.W Poniedziałek stało się ! Przyjechała mała R'ka a nawet 2. W wcale nie małym opakowaniu z resztą gratów. Ogółem w pracy zrobił się mały burdel jakkolwiek to nie brzmi.

Ps. Ktoś wie czemu mi automatycznie obraca zdjęcia ? :/

Czeka mnie konfiguracja maszyn wirtualnych ale do tego czasu mam chwilę na przetestowanie dwóch maszyn R620

  • 2 x Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.5Ghz 20 cores, 40 threads
  • 64 GB

Tablet do Pracy ?

Nawiązując do poprzedniego wpisu na temat VRTX'a. Na prezentacji w DELL FOCAL zaprezentowana została nowa linia tabletów Dell Venue 11 Pro.

Na zdjęciu widnieje takowy tablet tylko w wersji 10 z dołączoną klawiaturą.Co do podzespołów mogą się w nim znaleźć procesory od i3 do i5 w wersjach dual core jak i również ATOM w wersjach quad core. Przykładowa konfiguracja :

Recenzja Dell Latitude E6530

Od prawie roku jestem posiadaczem laptopa Dell Latitude E6530.Kwestii cenowych nie będę przytaczał. Ale udało się go zakupić w miarę ludzkich pieniążkach.Sama specyfikacja jest zmontowana z moim życzeniem, czego niestety nie da się zrobić w normalnym sklepie.

#1 IT @ Służba Zdrowia

1. Wstęp

Witam użytkowników dobreprogramy.plDo wybitnie uzdolnionych w pisaniu własnego tekstu nie należę więc uwaga na błędy stylistyczne :).

Długo myślałem czy zacząć bloga związanego z moją pracą. Jako że niedługo dostajemy nowy serwerek pomyślałem że będzie to dobry czas na rozpoczęcie pisania o wszystkim i o niczym. Głównie o IT w prywatnej przychodni i wolnych przemyśleniach.

2. Czym się zajmuję i co robię

Pracuję w firmie zajmującej się ogólne-pojętą służbą zdrowia.