popularne tematy: windows

Miranda... prosto i wygodnie

Tym razem szybki opis programu, z którego często korzystają niewidomi, ale widzącym też może się sprzedać. Aplikacja ta może spokojnie konkurować oficjalnym klientem GG

Miranda NG to multikomunikator oparty na licencji GNU GPL. Aplikacja została stworzona jako następstwo popularnej Mirandy IM, od której różni się przede wszystkim budową rdzenia. Miranda nie jest znanym programem na polskiej scenie komunikatorów, jednakże dla niewidomych jest ona przez swoją dostępność aplikacją o bardzo dużym potencjale.

Foobar2000 – prosty i przyjemny program do słuchania muzyki

Dzisiaj dość nietypowy wpis. Moja opinia o znakomitym odtwarzaczu muzyki. Zapraszam do czytania i komentowania. Jest to mój pierwszy wpis więc mam nadzieje na same pozytywne komentarze i ewentualnie konstruktywną krytykę. Może najpierw przedstawię program ??

Foobar2000 to popularny i darmowy (oparty na licencji freeware) odtwarzacz plików dźwiękowych przeznaczony na systemy operacyjne z rodziny Windows.

MUDy czyli tekstowe RPG

O grach dla osób z dysfunkcją wzroku, i nie tylko ciąg dalszy. Tym razem wspomniane MUDy. Nie wiele osób wyobraża sobie ,że można grać w trybie tekstowym przypominającym archaiczny już DOS czy konsolę znaną nam z systemów operacyjnych takich jak Windows czy Linux.

Czym jest MUD , a czym SUD? Trochę mojej osobistej historii

Od lat dziewięćdziesiątych w Polsce zaczęły rozpowszechniać się tekstowe gry z serii MUD, oraz SUD. Moim zdaniem szczególnym dla nas gatunkiem tych gier było RPG, ponieważ najwięcej tzw. papierowych RPG zachowało się do dziś.

Serce Zimy 1812 - czyli historia hitu, który...

Czy osoby niewidome mogą grać w gry? Oczywiście, istnieją gry zarówno dla niewidomych jak i takie dostępne dla wszystkich. Dzisiaj pokaże wam to co skierowane jest do wszystkich, zarówno tych widzących jak i niewidzących, grę typu paragrafowego czyli… gamebooka (definicja w Wiki ). Ciężko przedstawić tę grę, a raczej historię projektu, który nie do końca… przekonacie się sami.

Dobry początek

Jest październik 1812 rok.

Zrób sobie (prawie) audibooka... za darmo i w domu

Wielu z was pewnie słuchało audiobooków. Jednak nie każdy wie że takiego audiobooka można przygotować samemu i nie potrzeba do tego studia nagrań. Co prawda przygotowany audiobook nie będzie czytany przez lektora tylko syntezator mowy, z początku jest słuchanie „komputerowego głosu” jest dość uciążliwe ,ale można się do tego ( z czasem) przyzwyczaić. Istnieje wiele programów do tworzenia nagrań syntetycznych – nagranie syntetyczne to nic innego jak tekst czytany przez syntezator czyli specjalny program przetwarzający wyświetlany tekst na mowę.

Słów kilka o ESET NOD32 — jak to jest z tą dostępnością?

ESET to jeden z czołowych producentów rozwiązań zabezpieczających komputery i urządzenia mobilne przed zagrożeniami. Dziś przyjrzymy się jednemu z flagowych produktów tego producenta – NOD 32Antivirus. Program ten to typowy antywirus. Występuje w wielu wersjach - od domowych po biznesowe. to, co zwraca uwagę użytkownika to przede wszystkim interfejs programu - jest prosty i pozbawiony wodotrysków, a zarazem elegancki i czytelny.