popularne tematy: bezpieczeństwo

Lekki a wydajny program antywirusowy dla graczy? Recenzja ESET Security Pack 2018!

Kilka dni temu miałem nieprzyjemną sytuację podczas grania w nową odsłonę Battlefronta. Podczas potyczki wieloosobowej na planecie Tatooine, zauważyłem że system zaczął drastycznie zwalniać a gra samoistnie się wyłączyła. System nie reagował poprawnie, kursor myszy zaczął poruszać się po pulpicie bez mojego udziału a klawiatura nie reagowała. Dzięki szybkiej reakcji, odłączyłem internet i zacząłem skanować system w poszukiwaniu błędów. Okazało się że padłem ofiarą cyber-włamania.

Macrium Reflect Workstation 7 — tworzenie kopii zapasowych nie jest takie trudne

Stało się! Coraz częściej w dzisiejszych czasach usłyszeć można o wyciekach danych z wielkich firm lub o bezpowrotnie straconych plikach. Nie pomagają najnowsze zabezpieczenia, polowania na hakerów czy ogradzanie się dodatkowymi ścianami w postaci antywirusów, programów zabezpieczających czy trzymaniem danych w chmurze. Na szczęście od dawien dawna istnieje bardzo pomocna czynność, która w pewien sposób pozwala zapobiec utracie danych. Tak, to kopie zapasowe.

Od niewinnego konkursu do windykacji

Rok temu miałem dość nieprzyjemną sytuację ze sprzedającym w serwisie olx.pl. Postanowiłem zakupić od niego telefon a gdy wysłałem mu zadeklarowaną kwotę, ten mnie nadzwyczajnie w świecie wystawił. Toczyłem z tym gostkiem batalię sądową którą na szczęście wygrałem, gdyż zgromadziłem masę dowodów i poszlak do niego prowadzących. Niestety, mimo wygranej sprawy firma windykacyjna nie miała co z tej osoby ściągnąć gdyż nigdzie nie miała zatrudnienia oraz konta osobistego. Dodatkowo - po małym, prywatnym śledztwie - okazało się że ta osoba prócz mojej sprawy, ma na karku kilka kolejnych.

Radarowy sezon — rozsądnym nie grożą mandaty

Jak wszyscy dobrze wiemy w naszym kraju aż się roi od fotoradarów - tych stacjonarnych i przenośnych. Wiele z nich służy do poprawy bezpieczeństwa na drogach, pozostałe jako maszynka do nabijania pieniędzy dla miast. Ale jak to jest z nimi naprawdę, wiedzą Ci co prędkość przekroczą i po pewnym czasie otrzymają w skrzynce stosowne pismo obwieszczające iż użytkownik ich auta popełnił wykroczenie związane z przekroczeniem dozwolonej na danym odcinku prędkości.