popularne tematy: windows

Cyberlink Director Suite 7 — wiele nowości w zgranym edytorze wideo

Od przeszło 4 lat produkuję przeróżne materiały wideo na potrzeby recenzji, projektów lub dla własnej, nieprzymuszonej przyjemności. Dotychczas wystarczały mi proste edytory, opierające się na linii czasu i oferujące przystępne animacje, lecz z czasem zapragnąłem czegoś więcej. Przez czysty przypadek natknąłem się na markę Cyberlink i jej dawny program Power Director w którym spędziłem sporo czasu, dłubiąc przy wielu materiałach. W 2017 roku otrzymałem możliwość przetestowania nowej wersji znanego

Fuzja Titanfall, Pacific Rim oraz gry w warcaby? Tak! Przed wami recenzja Into the Breach

Wstęp może i nieco pretensjonalny ale w pełni oddający przesłanie z którym trzeba się mierzyć by podejść do tematu obiektywnie. Oczywiście mógłbym też dodać nawiązania do animacji japońskich w stylu Gundam Wing czy Neon Genesis Evangelion, ale myślę że w dzisiejszych czasach mało kto pamięta o wielkich robotach walczących z kosmitami. 

Na pewno wśród czytelników znajdzie się choćby jedna osoba która miała przyjemność zagrać w poprzednią grę, niewielkiego studia Subset Games - FTL: Faster Than Light.

Lekki a wydajny program antywirusowy dla graczy? Recenzja ESET Security Pack 2018!

Kilka dni temu miałem nieprzyjemną sytuację podczas grania w nową odsłonę Battlefronta. Podczas potyczki wieloosobowej na planecie Tatooine, zauważyłem że system zaczął drastycznie zwalniać a gra samoistnie się wyłączyła. System nie reagował poprawnie, kursor myszy zaczął poruszać się po pulpicie bez mojego udziału a klawiatura nie reagowała. Dzięki szybkiej reakcji, odłączyłem internet i zacząłem skanować system w poszukiwaniu błędów. Okazało się że padłem ofiarą cyber-włamania.

Recenzja gry przygodowej studia Artifex Mundi. Endless Fables 2: Mroźny Szlak + KONKURS!

Prawie rok temu miałem możliwość zrecenzować grę Enigmatis 3: Cień Karkhali, studia Artifex Mundi. Od tego czasu grupa ta wydała masę nowych tytułów, postawionych za odkrywanie zawiłych historii i rozwiązywaniu zagadek. Z racji tego że na rynku rozrywek multimedialnych, mało jest gier postawionych na przygodę - wymagającą od gracza minimum myślenia przestrzennego, postanowiłem przyjrzeć się nowej grze studia.

Masz dość oklepanego Call of Duty i pragniesz jatki? Rising Storm 2 : Vietnam czeka!

Niedawno swoją premierę miała kolejna część serii Call of Duty. Tym razem Activision postanowiło wrócić do standardów wojennych i skoncentrowało nową odsłonę na powrót do II wojny światowej. Początkowo nawet z wielką nadzieją śledziłem podstępy tej produkcji (jako niegdyś, wielki fan serii CoD) ale wraz z otwartą betą, wszystkie moje marzenia legły w gruzach. Nie dość że po raz kolejny uczestniczymy w oklepanej kampanii z wyuzdanym bohaterstwem na ustach, to jeszcze warstwa rozgrywki jest tak płytka że nie potrafię zrozumiem jak można grać na tak sterylnych mapach.

Powroty bywają pozytywnie zaskakujące. Recenzja gry Assassin’s Creed Origins

Z serią o Asasynach jestem związany od samego początku. Dokładnie pamiętam rok 2008, gdy posiadacze komputerów osobistych otrzymali możliwość zagrania w pierwszą część, niespełna rok od premiery na konsolach. Przez te 9 lat miałem możliwość dogłębnie prześledzić losy Altaira, Ezia, Connora oraz kolejnych bohaterów których losy rozgrywały się na przestrzeni wieków. Niecałe 4 lata temu wraz z premierą kolejnej części, zacząłem się zastanawiać nad przyszłością całej serii.

Cyberlink Director Suite 6 po premierze. Nowe możliwości w domowej edycji wideo

Prawie dwa tygodnie temu na rynku oprogramowania przeznaczonego do zaawansowanej edycji wideo, ukazała się nowa wersja programu Director Suite 6 marki Cyberlink. Niecałe 6 miesięcy temu recenzowałem wcześniejszą wersję tego oprogramowania. Z racji tego że edytor należy do przejrzystych i miarę intuicyjnych, zdecydowałem się przy nim pozostać i do dnia dzisiejszego tworzyć w nim przeróżne filmy.