popularne tematy: bezpieczeństwo

Recenzja kamery bezprzewodowej VACOS CAM

W zeszłym roku przeprowadzałem test kamery bezprzewodowej Reolink Argus 2. Od tego czasu na rynku pojawiło się wiele urządzeń tego typu. Dziś przyjrzymy się bliżej kosztującej 139$ kamerze bezprzewodowej marki Vacos.

Recenzja dostępna także na YouTube:

Vacos Cam to kompaktowe urządzenie o wymiarach: 88* 76* 76mm, a jej zwężający się ku przodowi korpus o zaokrąglonych krawędziach wykonany został z tworzywa sztucznego o gładkim białym wykończeniu. Po bokach urządzenia znajduje się logo producenta. Port micro USB, oraz głośnik do komunikacji znajdują się na dole.

Reolink Argus 2 — w pełni bezprzewodowa kamera w przystępnej cenie

Żyjemy w czasach w których ciągle znajdujemy się pod okiem kamer, czy to na ulicy, w sklepie, na parkingu, czy w parku. Stało się to już tak normalne, że przestaliśmy zwracać na to uwagę. Ba, coraz więcej ludzi decyduje się na zainstalowanie własnych kamer nie tylko na swoich posesjach, jak ogrody, czy działki, ale i w swoich mieszkaniach, nie tylko w celach bezpieczeństwa, ale np. do sprawdzania co robią pociechy. Dziś na warsztacie recenzja bezprzewodowej kamery z instalacją której poradzi sobie nawet dziecko.

Frustracja tutaj niczego nie zmieni

Na praktycznie każdej stronie, żeby dodać komentarz trzeba utworzyć konto (czasami żeby w ogóle coś przeczytać trzeba je utworzyć), na każdym forum, żeby utworzyć jakiś temat, też trzeba najczęściej utworzyć konto. Z czasem tych kont jest coraz więcej i więcej.

Ja to mam szczęście...

Ja to mam szczęście...

Podczas tegorocznego hotzlotu (jak każdy uczestnik) stałem się właścicielem pakietu zabezpieczającego Panda Global Protection 2012. Przez ostatnie dwa miesiące program sobie leżał na półce. W tym tygodniu jednak postanowiłem już wypróbować pakiet. Całe szczęście pakiet, że instalowałem u siebie, bo kiedy spróbowałem go aktywować ku mojemu zdziwieniu okazało się, że wszystkie 3 rejestracje programu zostały już wykorzystane.

Indeks cyberprzestępczości

Planując podróże samochodem, lub wakacje szukamy najlepszych tras podróży, sprawdzamy prognozy pogody, opinie o biurach podróży aby jak najlepiej przygotować się na ewentualne problemy. Nie inaczej jest z internetem, dlatego też firma Symantec przygotowała narzędzie do generowania w czasie rzeczywistym raportu dotyczącego zagrożeń na jakie w internecie danego dnia możemy natknąć się ze zwiększonym prawdopodobieństwem, oraz na co powinniśmy danego dnia zwrócić szczególną uwagę.

Już sama nazwa produktu jest bardzo chwytliwa:

Najpopularniejsze hasła minionego roku

Od jakiegoś czasu pewna osoba stara się złamać (a raczej odgadnąć) hasło na mojej stronce, codziennie od jakiegoś tygodnia podejmuje kilka prób (w różnej liczbie, i o różnych porach), nie jest to raczej żaden bot, a poprostu gość który nie ma zajęcia ;). Najciekawsze są jednak hasła którymi stara się uzyskać dostęp do zaplecza:

  • Password = admin
  • Password = password
  • Password = 123456
  • Password = pass
  • Password = 123456789
  • Password = password123