popularne tematy: gry

Dużo nowości w Hearthstone — Witamy Rok Feniksa!

W karciankę od Blizzarda gram od stycznia 2014 roku, czyli od początku otwartej bety. Przez te 6 lat gra niesamowicie się zmieniła i rozwinęła. Do gry każdego roku wchodziło kilka (czasem bardziej, czasem mniej udanych) dodatków z setkami nowych kart, wprowadzono podział na Standard i Dzicz oraz ustalono zasady rotacji między nimi. Doczekaliśmy się też dwóch nowych trybów: Karczemna Bójka oraz Ustwka. Zwłaszcza ten ostatni tak mocno przypadł mi do gustu, że już niemal całkowicie zrezygnowałem dla niego z gry rankingowej. Dziś ogłoszono

Quo Vadis Blizzard?

Ostatnimi czasy Blizzard zalicza jedną wizerunkową wtopę za drugą, za każdym razem zrażając do siebie ogromną część społeczności skupionej wokół jednej z gier. Podczas zeszłorocznego BlizzConu kiedy ogłoszono zapowiedź mobilnej gry Diablo: Immortal, przedstawiciele Blizzarda zostali najpierw wygwizdani przez fanów, a potem trailer samej gry w serwisie YouTube został tak zminusowany (wciąż pozostaje jednym z najbardziej zminusowanych trailerów z gry, i filmów w ogóle), że Blizzard musiał uciekać się do usuwania negatywnych komentarzy i ocen gry.

Nowy sposób gry dzięki mobilnemu kontrolerowi GameSir G6s touchroller

Jak napisał Charles Dickens w Opowieści o dwóch miastach: „To był najlepszy czas, to był najgorszy czas ...”. Pasuje to też w odniesieniu do czasów w których żyjemy. Teraz jest najlepszy czas, ponieważ różnorodność dóbr wypełnia nasze życie; to najgorszy czas, ponieważ większość towarów jest do siebie podobna, pozbawiona innowacji. Od dłuższego czasu oczekujemy kreatywnych urządzeń peryferyjnych dla graczy.

Tydzień temu, pisałem

Hearthstone — i Ty możesz zostać Legendą!

Każdego miesiąca miliony graczy na cały świecie walczy ze sobą i stara się osiągnąć rangę legendy. Udaje się to jedynie garstce, i jeśli komuś się to uda, to jest to absolutnie powód do dumy. W karciankę od Blizzarda gram od początku otwartej bety, czyli mniej więcej od stycznia 2014 roku. Rangę legendy w ciągu tych 2 lat wbiłem kilkukrotnie, pierwszy raz po około pół roku grania. W sumie, aby wbić legendę, potrzeba trzech rzeczy, umiejętności, dobrej talii i czasu.

Skill

Podstawa to umiejętności.

Gry na wielkim ekranie

Gry komputerowe to potężny przemysł który przynosi dochód większy niż kinematografia i przemysł muzyczny łącznie. Nic więc dziwnego, że tak jak gry czerpią inspirację z książek, filmów czy muzyki, tak i one coraz silniej oddziałują na inne media. Na podstawie gier komputerowych coraz liczniej powstają także filmowe adaptacje.

Hearthstone- Karczemna Bójka już dostępna

Wraz z ostatnią aktualizacją Blizzard wprowadził do gry kilka nowości, z których najważniejszymi są alternatywne portrety bohaterów, i Karczemna Bójka. Co to jest? Karczemna Bójka to nowy tryb gry który wraz z każdą edycją będzie się zmieniał. Podczas pierwszej bójki walczymy losowo znanym z Czarnej Góry Nefarianem, lub Ragnarosem przy użyciu gotowej talii opartej w dużej mierze na bohaterach wspomnianej przygody.

League of Legends w Polsacie!

Wielu osobom pewnie się to nie spodoba, ale esport bardzo szybko się rozwija. Są emocje, są kibice, dlaczego by więc tego nie puścić w telewizji? Do takiego wniosku doszedł Polsat który na jednym ze swoich kanałów tematycznych Polsat Sport News już w ten czwartek będzie transmitował na żywo mecze z europejskiej League of Legends Champion Series, czyli takiego odpowiednika Ligi Mistrzów.

Pierwsze urodziny Hearthstone, co przydałoby się zmienić w kolejnym roku?

Wczoraj i dzisiaj Hearthstone obchodzi swoje pierwsze urodziny. W ciągu tego roku gra osiągnęła całkiem spory sukces. Jest jedną z najczęściej oglądanych gier na Twitch.tv, z widownią porównywalną do Dota2, zdobyła również uznanie na e-sportowej scenie. Wciąż jednak gra wymaga sporo pracy, aby sprostać rosnącym wymaganiom obecnych graczy, i przyciągać zupełnie nowych. O to co moim zdaniem brakuje w nie tylko w samej grze, ale i poza nią.

1. Statystyki

Każda gra Blizzard posiada rozbudowane statystyki które możemy przeglądać i porównywać.

Darmowe klucze do Heroes of the Storm dla każdego

Tak jak pisałem wcześniej, czekałem na dostęp do hotsa, nie za bardzo miałem ochotę płacić, a i po kilku nieudanych próbach dałem sobie spokój także z konkursami. Wczoraj jednak wreszcie mi się poszczęściło, nie w żadnych konkursie, ale w zwykłym giveaway’u. Z tego co wiem, to szanse na klucz są całkiem duże, wysyłane partiami każdego dnia o 23:00, ja zapisałem się wczoraj, i wczoraj dostałem klucz. Strona jest po niemiecku: