popularne tematy: hobby

Mini PC za 800 zł na bazie XCY X32 z procesorem i5-4200U, 8GB DDR3L, i dyskiem mSATA 512GB

Jakiś czas temu postanowiłem kupić mały komputer do domu, wiadomo na rynku jest cała masa gotowych rozwiązań z popularnymi Intel NUC na czele, ale postanowiłem sam złożyć sobie Mini PC. W założeniu komputer miał być podłączony do telewizora, radzić sobie jako odtwarzacz do Netflixa i innych multimediów. Głównym wymogiem była niewielkich rozmiarów obudowa, bezgłośna praca i oczywiście niska cena.

Test dostępna także na YouTube:

Cubot S1— opaska kompletna

Inteligentne zegarki i opaski stają się coraz bardziej popularne, z dnia na dzień ich ceny spadają, a możliwości rosną. Nad zakupem opaski zastanawiałem się od dłuższego czasu. Sporo gram w piłkę nożną, a parę miesięcy temu zacząłem też trochę biegać, więc postanowiłem rozejrzeć się w kocu za jakimś sprzętem, koniec końców padło na Cubot S1.

Cubot S1 dostępny jest w dwóch wariantach, cały czarny, oraz ze złotą ramką w okól wyświetlacza.

Hearthstone — i Ty możesz zostać Legendą!

Każdego miesiąca miliony graczy na cały świecie walczy ze sobą i stara się osiągnąć rangę legendy. Udaje się to jedynie garstce, i jeśli komuś się to uda, to jest to absolutnie powód do dumy. W karciankę od Blizzarda gram od początku otwartej bety, czyli mniej więcej od stycznia 2014 roku. Rangę legendy w ciągu tych 2 lat wbiłem kilkukrotnie, pierwszy raz po około pół roku grania. W sumie, aby wbić legendę, potrzeba trzech rzeczy, umiejętności, dobrej talii i czasu.

Skill

Podstawa to umiejętności.

Gry na wielkim ekranie

Gry komputerowe to potężny przemysł który przynosi dochód większy niż kinematografia i przemysł muzyczny łącznie. Nic więc dziwnego, że tak jak gry czerpią inspirację z książek, filmów czy muzyki, tak i one coraz silniej oddziałują na inne media. Na podstawie gier komputerowych coraz liczniej powstają także filmowe adaptacje.

Recenzja wszystkich kart Klątwy Naxxramas

Tryb przygody Hearthstone, Klątwa Naxxramas przyniosła graczom 30 nowych kart, które zdobyć można odblokowując kolejne skrzydła, i pokonując potężnych bossów. Poniżej mała recenzja wszystkich nowych kart z Naxxramas.

Grabarz

1/2 za 1 pkt many, plus bardzo dobra zdolność. Dzięki zagrywaniu kolejnych stronników z agonią (np. Zbieracz Łupów, Zombiak) niepozorny Grabarz staje się coraz groźniejszy, i z czasem coraz trudniej jest przeciwnikowi się go pozbyć.

Hearthstone: Bohaterowie Warcrafta Cz. IV Druid, Łowca, oraz Czarnoksiężnik

Czwarta część i ostatnich trzech bohaterów, wraz z ich najciekawszymi kartami.

Druid

Druid to bardzo silny, i dobrze zbalansowany bohater, świetny zarówno na arenę, jak i do gry rankingowej. Jego moc specjalna Zmiennokształtność daje bohaterowi 1 pkt ataku i pancerza, łącząc w sobie do pewnego stopnia umiejętności specjalne wojownika, i łotra. 1 pkt ataku pozwala usuwać słabych stronników przeciwnika, natomiast tych kilka punktów pancerza uzbieranych przez cały pojedynek, nie raz zaważy na jego rezultacie.

Druid posiada

Hearthstone: Bohaterowie Warcrafta Cz. I Kapłan i Szaman

Od czasu uruchomienia otwartej bety gram od trochę gram w Hearthstone, i postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami na temat bohaterów dostępnych w grze. W sumie jest ich dziewięciu: Mag (Jaina Proudmoore), Kapłan (Anduin Wrynn), Czarnoksiężnik (Gul'dan), Druid (Malfurion Stormrage), Paladyn (Uther the Lightbringer), Wojownik (Garrosh Hellscream), Łowca (Rexxar), Łotr (Valeera Sanguinar) i Szaman (Thrall).

Starcie - Czytnik kontra Książka Papierowa

Nie mam żadnego czytnika, za to mam książki, kupuję je w bibliotekach, na wyprzedażach, w antykwariatach. Za grosze nabywam całe serie, czasami (coraz rzadziej) bawię się w licytacje na allegro. Bardzo rzadko kupuję nowe książki, używane są dla mnie dużo cenniejsze (te wszystkie bazgroły też mają swój urok), a im starsze wydanie tym jeszcze lepiej. Książka to ponadto niezastąpiony prezent. Dlatego zastanawiam się jak ktoś może twierdzić że jakiś kawałek plastiku made in china może być od niej lepszy?

Książka:1. Jeśli zgubisz, stracisz tylko jedną.2.