popularne tematy: inne

Polscy producenci gier

Polskie gry komputerowe (a co za tym idzie także polskie studia) zdobywają w świecie coraz większą renomę. Wyprodukowanie jednak światowej klasy tytułu zabiera mnóstwo czasu, i pochłania ogromne środki pieniężne, a sam rynek gier jest przy tym tak nie przewidywalny, że nie ma żadnych gwarancji na to, że gra sprzeda się odpowiednio dużym nakładem, a zainwestowane środki zwrócą się. Mimo to nawet nawet na warszawskiej giełdzie w ciągu kilku ostatnich lat zadebiutowało kilka spółek z branży gier. Nie każda odniosła spektakularny sukces, ale żadnej nie można odmówić ambicji.

Projekt Grażyna - ekstraklasa

Jak wrogim środowiskiem może być internet przekonała się emerytowana nauczycielka Anna Lisak, która przez dwa miesiące jako "Grażyna Żarko" umieściła w serwisie YouTube 14 krótkich filmów które obejrzano ponad dwa miliony razy. Jej radykalne filmy którym przewodził slogan: "katolicki głos w Waszym internecie" szybko zasłynęły z dość kontrowersyjnych poglądów i opinii.

Cyfrowa szkoła

Zamiast plecaka pełnego książek i zeszytów, torba z laptopem (netbookiem, tabletem etc.). Jeszcze nie tak dawno wizja zupełnie nierealna, obecnie wraz z rozporządzeniem Rady Ministrów z 3 kwietnia 2012 r., nabiera realnych kształtów rusza bowiem program "Cyfrowa szkoła".

W ramach programu pilotażowego około 380 szkół podstawowych, dostanie nowoczesny sprzęt- laptop dla nauczyciela, bądź ucznia.

Starcie - Czytnik kontra Książka Papierowa

Nie mam żadnego czytnika, za to mam książki, kupuję je w bibliotekach, na wyprzedażach, w antykwariatach. Za grosze nabywam całe serie, czasami (coraz rzadziej) bawię się w licytacje na allegro. Bardzo rzadko kupuję nowe książki, używane są dla mnie dużo cenniejsze (te wszystkie bazgroły też mają swój urok), a im starsze wydanie tym jeszcze lepiej. Książka to ponadto niezastąpiony prezent. Dlatego zastanawiam się jak ktoś może twierdzić że jakiś kawałek plastiku made in china może być od niej lepszy?

Książka:1. Jeśli zgubisz, stracisz tylko jedną.2.