popularne tematy: internet

Goclever Quantum4 - recenzja smartfonu za 299 złotych

Odkąd dotarł do mnie smartfon Goclever Quantum 4 minął już ponad tydzień, czas więc na małe podsumowanie, i recenzje smartfonu za który zapłaciłem 299 złotych.

Obudowa i wykonanie

Obudowa Q4 wprawdzie jest w całości wykonana jest z plastiku, ale nie wiele można jej zarzucić. Jest dobrze spasowana, nic nie trzeszczy. Tylna część obudowy (w czarnej wersji) została dodatkowo pokryta antypoślizgową gumą, dzięki czemu telefon pewnie trzyma się w dłoni. Początkowo miałem problemy ze zdjęciem tylnej klapki (żeby to zrobić trzeba ją lekko unieść i przeciągnąć w stronę krawędzi).

Zakupy w komputronik? Nigdy więcej!

20 września internet obiegła informacja o zaprojektowanym przez firme Goclever smartfonie Quantum 4. Dwurdzeniowiec w przedsprzedaży (24-30 września) miał kosztować 299 złotych, niestety ilość smartfonów dostępnych w przedsprzedaży (według oficjalnych źródeł) została ograniczona do zaledwie 1000 sztuk, potem cena miała wzrosnąć do 399 złotych.

Goclever Quantum 4 można było zamówić na allegro, w sklepach Komputronik, na Tanio.net a nawet na Grouponie.

Jak sprawdzić plagiat?

Ostatnio sporo na blogu mówi, a raczej pisze się o plagiatach, sporo się ich też ostatnio pojawia. Na pewno ważne jest dla administracji, moderatorów i czytelników, aby takich wpisów było jak najmniej, a jeśli już by się pojawiły, żeby szybko zostały zidentyfikowane, i usunięte.

Kilka słów o coverach

Kanałów muzycznych na YouTube nie sposób policzyć, poza gwiazdami z pod znaku Vevo są także zespoły, czy też nawet zwykli ludzie, publikujący własne piosenki, czy też tworzący własne aranżacje, czyli popularne covery. Dzisiaj chciałem sobie obejrzeć kilka takich coverów, wchodzę na jeden ze swoich ulubionych kanałów i co widzę?

Polscy producenci gier III

CD Projekt

Założony w maju 1994 roku przez Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego CD Projekt był pierwszym w Polsce dystrybutorem oprogramowania na płytach CD-ROM. W ciągu wielu lat, CDP stał się dystrybutorem takich firm jak Activision, THQ, Vivendi, Microsoft, Blizzard, Codemasters, Ubisoft, NCsoft, czy SEGA. Produkcją gier, firma zajęła się dopiero w 2002 roku, kiedy to powstał oddział firmy o nazwie RED. Pracę nad pierwszą grą- Wiedźminem, studio RED rozpoczęło we września 2003 roku.

Polscy producenci gier II

11 bit studios

Firma założona została w grudniu 2009 roku przez osoby związane wcześniej ze studiem Metropolis. Studio swoimi wieloplatformowymi grami (wydawanymi na Mac, PC, konsole stacjonarne i przenośne, a nawet na telefony) celuje raczej w średnią półkę cenową, a samą sprzedaż gier w dużej mierze opiera na dystrybucji cyfrowej. 28 października 2010 roku spółka zadebiutowała na NewConnect (parkiet dla młodych, dopiero rozkręcających się spółek). Cena emisyjna wynosiła 1,92 zł. Dzięki sporemu sukcesowi City Interactiv akcje 11B cieszyły się sporym wzięciem.