popularne tematy: internet

Ja to mam szczęście...

Ja to mam szczęście...

Podczas tegorocznego hotzlotu (jak każdy uczestnik) stałem się właścicielem pakietu zabezpieczającego Panda Global Protection 2012. Przez ostatnie dwa miesiące program sobie leżał na półce. W tym tygodniu jednak postanowiłem już wypróbować pakiet. Całe szczęście pakiet, że instalowałem u siebie, bo kiedy spróbowałem go aktywować ku mojemu zdziwieniu okazało się, że wszystkie 3 rejestracje programu zostały już wykorzystane.

Projekt Grażyna - ekstraklasa

Jak wrogim środowiskiem może być internet przekonała się emerytowana nauczycielka Anna Lisak, która przez dwa miesiące jako "Grażyna Żarko" umieściła w serwisie YouTube 14 krótkich filmów które obejrzano ponad dwa miliony razy. Jej radykalne filmy którym przewodził slogan: "katolicki głos w Waszym internecie" szybko zasłynęły z dość kontrowersyjnych poglądów i opinii.

Indeks cyberprzestępczości

Planując podróże samochodem, lub wakacje szukamy najlepszych tras podróży, sprawdzamy prognozy pogody, opinie o biurach podróży aby jak najlepiej przygotować się na ewentualne problemy. Nie inaczej jest z internetem, dlatego też firma Symantec przygotowała narzędzie do generowania w czasie rzeczywistym raportu dotyczącego zagrożeń na jakie w internecie danego dnia możemy natknąć się ze zwiększonym prawdopodobieństwem, oraz na co powinniśmy danego dnia zwrócić szczególną uwagę.

Już sama nazwa produktu jest bardzo chwytliwa:

Najpopularniejsze hasła minionego roku

Od jakiegoś czasu pewna osoba stara się złamać (a raczej odgadnąć) hasło na mojej stronce, codziennie od jakiegoś tygodnia podejmuje kilka prób (w różnej liczbie, i o różnych porach), nie jest to raczej żaden bot, a poprostu gość który nie ma zajęcia ;). Najciekawsze są jednak hasła którymi stara się uzyskać dostęp do zaplecza:

  • Password = admin
  • Password = password
  • Password = 123456
  • Password = pass
  • Password = 123456789
  • Password = password123

Ślepa gałąź ewolucji Cz. II

Technologia rozwija się w niesamowitym tempie, codziennie powstają, i są realizowane nowe projekty, jedne osiągają sukces, inne popadają w zapomnienie. Jest to druga część wpisu o technologiach którym nie udało się powtórzyć sukcesu iPod.

MRAM

Jest to rodzaj pamięci nieulotnej RAM wykorzystującej zjawisko gigantycznego magnetooporu. Znane z pamięci DRAM komórki przechowujące dane, w MRAM są zastąpione warstwą magnetyczną.

Zielona wyszukiwarka

Skutki efektu cieplarnianego odczuwamy wszyscy. Liczne fundacje i organizacje ekologiczne starają się uzmysłowić ludziom jaka jest jego przyczyna, i nawołują o bardziej świadomy ekologiczny tryb życia.

Dość oryginalnie do problemu podeszli twórcy pewnej wyszukiwarki internetowej.

Ecocho