popularne tematy: hobby

Muzyka w kieszeni — kaseta i Walkman

Dla większości młodych czytelników fakt możliwości słuchania ulubionej muzyki w trakcie podróży, spacerów czy codziennych obowiązków jest faktem tak oczywistym, jak oddychanie. Ot, wystarczy telefon komórkowy (smartfon), w którym możemy gromadzić swoją ulubioną muzykę i rozkoszować się nią, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota. Spotkałem się ostatnio z opinią, że prawdziwi hipsterzy używają odtwarzaczy mp3, bo odtwarzacz jako taki już staje się powoli przeżytkiem.

Switch — kampania, która wypromowała Ellen Feiss

Ostatnio pisałem o jednej z ciekawszych kampanii reklamowych Apple - "Think Different" wspominając na końcu, że została ona zakończona w 2002 roku i zastąpiona przez kolejną kampanię - "Switch".

Choć kampania "Think Different" osiągnęła zamierzone przez Apple cele i do dziś uznawana jest jako wielki sukces Apple, a głównie agencji reklamowej TBWA/Chiat/Day, w 2002 roku Apple było już w zupełnie innym miejscu, niż na początku "Think Different".

Sytuacja Apple na rynku była już w miarę stabilna, choć ciągle daleka od ideału.

Bitcoin na Dzikim Zachodzie

Pieniądze od dawna towarzyszyły ludzkości podczas transakcji kupna i sprzedaży rozmaitych usług. Tradycyjny handle wymienny został zastąpiony przez bite monety zawierające w sobie spore ilości metali szlachetnych (złoto czy srebro). Pomijając wszelkiego rodzaju oszustwa związane ze słabym zabezpieczeniem owych monet, miały one jedną, unikatową cechę. Ich wartość raczej nie spadała poniżej wartości zawartego w nich kruszca. Monety te, nierzadko były nadal honorowane nawet pomimo faktu, że ich emitent, czyli dane państwo, już nie istniało.

Najlepszym przykładem jest tu srebrny Talar Marii Teresy.

Think Different

Kilka dni temu, sportowa część świata została zasmucona wieścią o śmierci Cassiusa Marcellusa Claya, Jr bardziej znanego wszystkim, jako Muhammad Ali. Pamięć tego wybitnego sportowca została także upamiętniona przez Apple, i to od kilku dni właśnie on pojawia się na stronie głównej apple.com.

Choć może to niektórych dziwić, Apple w podobny sposób oddaje hołd osobom, których śmierć jest w pewnym sensie stratą dla ludzkości.

Elwro część 9 – RIAD

Okres zimnej wojny nie sprzyjał rozwojowi informatyki w państwach bloku wschodniego. Początkowo, socjalistyczne maszyny niewiele ustępowały produktom z za żelaznej kurtyny, a niejednokrotnie nawet były lepsze niż produkty kapitalistyczne. Napięcia na linii wschód zachód i potęgujące się zagrożenie kolejną, światową wojną sprawiły, że postęp w zakresie techniki i elektroniki zaczął gwałtownie przyspieszać. Tego wyścigu nie były w stanie wytrzymać kraje bloku komunistycznego.

Wydawnictwo Usborne dla maniaków retro

Wydawnictwo Usborne Publishing powstało w 1973 roku w Wielkiej Brytanii. Jego założyciel, Peter Usborne zdecydował się wówczas na dosyć nietypową formę pracy wydawnictwa, gdyż większość czynności związanych z tworzeniem, edycją, korektą i przygotowaniem książek do druku, pracownicy realizowali we własnych domach.

Adresatami książek Usborne Publishing były głównie dzieci, którym wydawnictwo towarzyszyło w nauce i rozwoju.

Takim Cię pamiętam – część 2

Jak pamiętacie z mojego poprzedniego wpisu, z trudem zdobyty Macintosh z niewiadomych mi przyczyn odmówił współpracy namiętnie paląc kolejne bezpieczniki. Chcąc nie chcąc musiałem się zwrócić o pomoc do specjalisty.

Macintosh Classic, choć jest kolejnym wcieleniem legendarnego Macintosha z 1984 roku, konstrukcyjnie niewiele różni się od swojego protoplasty - Macintosha z 1984 roku.

Genialne klocki i niezwykły inżynier Piotr Palczewski

12 października 1932 roku pewien Duńczyk - Ole Kirk Christiansen postanowił założyć firmę produkującą drewniane klocki umożliwiające budowanie dzieciom zamków. Klocki i drewniane zabawki produkowane przez Christiansena bardzo szybko zdobyły wielką popularność na terenie Danii i jego firma już w 1934 roku zyskuje doskonale znaną dziś nazwę - LEGO. Firma LEGO w 1947 roku kupuje pierwszą maszynę do odlewów z tworzyw sztucznych i od 1949 roku produkuje dobrze nam dziś znane klocki LEGO.