popularne tematy: inne

Apple podaje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2016 roku

Właśnie przed chwilą Apple opublikowało swoje ostatnie wyniki finansowe za czwarty, ostatni kwartał fiskalny 2016 roku. Kwartał ten obejmuje okres od lipca do końca września.

Kwartał ten był bardzo nerwowy dla inwestorów Apple. Olbrzymie oczekiwania wobec iPhone 7 oraz nowych modeli komputerów mogły sprawiać, że klienci nie byli zbyt rozrzutni z zakupami, w dodatku niemal dwa miesiące omawianego kwartału to okres wakacji, podczas których mało kto myśli o zakupach nowych urządzeń.

Apple zmierza w kierunku komputerów z własnymi procesorami

Od dłuższego czasu podejrzewam Apple o chęć rozwodu z Intelem. Za podjęciem takiej decyzji przemawia wiele czynników, a wraz z upływem czasu, argumentów przemawiających "za" jest coraz więcej i są one coraz bardziej konkretne.

Już jakiś czas temu dochodziło do drobnych spięć pomiędzy Apple a Intelem. Ot, choćby w okresie poprzedzającym premierę pierwszego iPada.

Dokąd zmierzasz Microsofcie?

Świat IT bardzo się zmienił ostatnimi czasy. Na rynku pojawiło się szereg nowych firm i pomysłów, które zmieniły niegdyś panujące trendy, wyznaczyły nowe i pchnęły świat IT na nowe wody lub jak kto woli, w nowym kierunku. Nie wszyscy nadążali za owymi trendami i rewolucje, jak to rewolucje, musiały zebrać swoje ofiary. Jedną z nich był Kodak, który nie zauważył cyfrowej rewolucji w fotografii, a gdy zobaczył.... był to ostatni obraz, jaki ujrzała ta firma. Dodajmy, firma stanowiąca niegdyś kwintesencję amerykańskiego giganta biznesu.

Apple bez Jobsa. Minęło pięć lat...

Właśnie dziś mija dokładnie pięć lat od śmierci Steve Jobsa. Choć dzień ten nie wzbudza już takich emocji jak kilka lat temu, wielu sympatyków Apple odczuwa swoistą pustkę jaka powstała po jego śmierci, część tej pustki Apple nie zdołało zapełnić, choć ciągle bardzo się stara, pozostała część została celowo zachowana, jakby chciano pokazać, że Jobs jest ciągle w Cupertino.

Kilka dni po śmierci Jobsa pojawiły się pierwsze komentarze, że to koniec Apple jakie znamy, a nawet takie, że to koniec Apple jako firmy.

Muzyka w kieszeni — Discman

Gdyby Discman był istotą ze świadomością, z pewnością bardzo mocno musiałby rozpaczać nad swoim losem. Był wielce obiecującym "dzieckiem" ówczesnych mu technologii. Choć zapoczątkował prawdziwą, cyfrową rewolucje w kategorii urządzeń przenośnych, bardzo szybko okazał się największą jej ofiarą.

Nie upłynęły jeszcze cztery lata od premiery pierwszego Walkmana, a firma Sony postanowiła pchnąć rewolucję związana z przenośnymi, osobistymi odtwarzaczami muzycznymi do przodu.

Apple podaje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2016 roku

Wczoraj odbyła się konferencja podczas której, Apple przedstawiło swoje wyniki finansowe, obejmujące trzeci kwartał 2016 roku.

Trzeci kwartał nigdy nie należał dla najłatwiejszych. Wiele osób wstrzymuje się z zakupami, oczekując nowości, jakie pojawią się po wakacjach. Nie lepiej było i w tym roku, a co gorsze, już podczas poprzedniego raportu Apple zapowiadało spadek przychodów. Prognozy analityków giełdowych też nie były dla Apple najbardziej przychylne.

Switch — kampania, która wypromowała Ellen Feiss

Ostatnio pisałem o jednej z ciekawszych kampanii reklamowych Apple - "Think Different" wspominając na końcu, że została ona zakończona w 2002 roku i zastąpiona przez kolejną kampanię - "Switch".

Choć kampania "Think Different" osiągnęła zamierzone przez Apple cele i do dziś uznawana jest jako wielki sukces Apple, a głównie agencji reklamowej TBWA/Chiat/Day, w 2002 roku Apple było już w zupełnie innym miejscu, niż na początku "Think Different".

Sytuacja Apple na rynku była już w miarę stabilna, choć ciągle daleka od ideału.

Bitcoin na Dzikim Zachodzie

Pieniądze od dawna towarzyszyły ludzkości podczas transakcji kupna i sprzedaży rozmaitych usług. Tradycyjny handle wymienny został zastąpiony przez bite monety zawierające w sobie spore ilości metali szlachetnych (złoto czy srebro). Pomijając wszelkiego rodzaju oszustwa związane ze słabym zabezpieczeniem owych monet, miały one jedną, unikatową cechę. Ich wartość raczej nie spadała poniżej wartości zawartego w nich kruszca. Monety te, nierzadko były nadal honorowane nawet pomimo faktu, że ich emitent, czyli dane państwo, już nie istniało.

Najlepszym przykładem jest tu srebrny Talar Marii Teresy.

Think Different

Kilka dni temu, sportowa część świata została zasmucona wieścią o śmierci Cassiusa Marcellusa Claya, Jr bardziej znanego wszystkim, jako Muhammad Ali. Pamięć tego wybitnego sportowca została także upamiętniona przez Apple, i to od kilku dni właśnie on pojawia się na stronie głównej apple.com.

Choć może to niektórych dziwić, Apple w podobny sposób oddaje hołd osobom, których śmierć jest w pewnym sensie stratą dla ludzkości.

Apple podaje wyniki finansowe za drugi kwartał 2016 roku

Dziś Apple opublikowało wyczekiwany raport finansowy obejmujący drugi kwartał fiskalny 2016 roko.

Dzisiejsza konferencja obejmuje okres od stycznia do końca marca 2016 roku, w którym Apple zaprezentowało iPhone’a 5SE oraz iPada Pro. Są to nowe produkty, które zapewne będą miały wpływ na wyniki finansowe Apple, ale dopiero w następnym kwartale. Ich wpływ na obecnie podane dane jest raczej marginalny.