popularne tematy: inne

Apple Design – Deska, Jerry Manock i projektowanie na zewnątrz

Gdy tworzyłem wpis dotyczący Apple IIc w listopadzie 2013 roku, wstępem do historii tego modelu, była historia sprowadzenia znakomitego, niemieckiego projektanta – Hartmuda Esslingera do Apple. Sam wpis dotyczył jednego z najpiękniejszych komputerów Apple jakie powstały, a jego narodziny były niezaprzeczalnym efektem powstania w Apple Gildii Wzornictwa oraz współpracy z Esslingerem.

Spowiedź blogera, a więc szanujmy się

Jak niektórzy wiedzą, bądź nie, jestem członkiem blogerskiej społeczności na dobrychprogramy.pl już ponad trzy lata. Jak to w każdej społeczności bywa, mam tu swoje sympatie i antypatie, choć staram się nikomu nie przeszkadzać. Wyjątkiem była moja mała wojna z Xanthią, w której zdarzyło mi się przekroczyć jakąś granice, której nie powinienem przekraczać. Nie chodziło to o jakieś wyzwiska bądź inne, niegodne zachowanie, jednak sam do dziś czasem mam wyrzuty sumienia, że napisałem coś, czego mogłem nie pisać.

Olga Malinkiewicz i perowskity

W zeszłym tygodniu przez polskie media przewinął się temat sukcesu Olgi Malinkiewicz - polskiego naukowca zajmującego się badaniem nad ogniwami fotowoltaicznymi. Wszystko to za sprawą prezentacji pierwszej, eksperymentalnej jeszcze ładowarki do telefonów, która powstała w oparciu o ogniwa zbudowane na bazie perowskitów. Krótka wzmianka na ten temat pojawiła się także na dobreprogramy.pl w newsie -

Ciekawostki MobileIT Kraków

Od trzech lat na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków odbywają się spotkania branży związanej z IT. Pierwsze spotkanie miało charakter wybitnie branżowy i bardziej przypominało konferencję niż targi. Podczas kolejnych edycji, spotkania te przybierają coraz bardziej charakter targowy, moim zdaniem z korzyścią dla imprezy.

Cześć konferencyjna

Jak wspominałem na wstępie, MobileIT w Krakowie zaczynało od spotkań biznesowo-konferencyjnych i ten element pozostał do dziś.

Elwro część 9 – RIAD

Okres zimnej wojny nie sprzyjał rozwojowi informatyki w państwach bloku wschodniego. Początkowo, socjalistyczne maszyny niewiele ustępowały produktom z za żelaznej kurtyny, a niejednokrotnie nawet były lepsze niż produkty kapitalistyczne. Napięcia na linii wschód zachód i potęgujące się zagrożenie kolejną, światową wojną sprawiły, że postęp w zakresie techniki i elektroniki zaczął gwałtownie przyspieszać. Tego wyścigu nie były w stanie wytrzymać kraje bloku komunistycznego.

Wydawnictwo Usborne dla maniaków retro

Wydawnictwo Usborne Publishing powstało w 1973 roku w Wielkiej Brytanii. Jego założyciel, Peter Usborne zdecydował się wówczas na dosyć nietypową formę pracy wydawnictwa, gdyż większość czynności związanych z tworzeniem, edycją, korektą i przygotowaniem książek do druku, pracownicy realizowali we własnych domach.

Adresatami książek Usborne Publishing były głównie dzieci, którym wydawnictwo towarzyszyło w nauce i rozwoju.

Cisco rozszerza swoje królestwo i kupuje Jasper Technology

Przypuszczam, że firma Cisco Systems nie jest anonimową firmą dla wielu z nas. Ta założona w 1984 roku firma, od wielu lat dostarcza kompleksowe rozwiązania sieciowe dla firm i nie będzie w tym kłamstwa, jeśli umieścimy ją w czołówce światowych firm branży sieciowej. Świadczą o tym choćby głośne utarczki z firmą Huawei, którą Cisco kilkakrotnie oskarżało o szpiegostwo przemysłowe, naruszanie patentów i kradzież oprogramowania.

Microsoft Submarine – project Natick

Współczesne technologie to nieustająca walka konstruktorów z kosztami, wydajnością, energooszczędnością, miniaturyzacją i problemem odprowadzana ciepła. Czasy gdy na procesor komputera można było dać aluminiowy radiator nie przekraczający jego powierzchni, już dawno odeszły w niepamięć.

Apple podaje wyniki finansowe za Q1 2016 roku

Dziś podczas konferencji poświęconej finansom Apple, firma ta opublikowała raport finansowy obejmujący pierwszy kwartał finansowy 2016 roku. Bez wątpienia, sprawozdania obejmujące właśnie pierwszy kwartał są rok do roku bardzo interesujące. Apple umiejętnie wprowadza nowe produkty tak, aby kumulacja ich sprzedaży przypadała na okres świąteczny, a właśnie ten okres mieści się w pierwszym kwartale finansowym kolejnego roku. A jak było w tym roku ? Jak Apple spędziło święta ?

Omawiany kwartał zawierał kilka bardzo istotnych z punktu widzenia sadowników wydarzeń.

Google na celowniku urzędu podatkowego UK

W zeszłym tygodniu pisałem o kłopotach Apple jakie pojawiły się po tym, gdy Komisja Europejska uznała, iż umowa podatkowa zawarta pomiędzy Apple a rządem Irlandii jest nielegalna. Zgodnie z poglądem Komisji Europejskiej, Apple powinno płacić podatek w każdym z krajów będących członkiem wspólnoty europejskiej, zgodnie z obowiązującymi w nich stawkami i w wysokości adekwatnej do osiąganych zysków.