popularne tematy: oprogramowanie

BeOS — o dwóch takich, co wylecieli z Apple Computer Inc.

10 grudnia 1996 roku - Palo Alto godzina 11:35

10 grudnia 1996 roku przed niewielkim hotelem Garden Court w Palo Alto zaparkował brązowy, sportowy Mercedes SL 500 z zaskakującymi tablicami rejestracyjnymi "I(symbol serduszka)BEOS". Kierowca wyłączył silnik, lecz nie spieszył się z opuszczeniem pojazdu, chciał dosłuchać do końca swoja ulubioną piosnkę nadawana przez lokalna rozgłośnię radiową. Słuchając muzyki, uśmiechał się do swoich własnych myśli.

Aplikacje Androida na Chrome OS to nie powód do otwierania szampana

Kilka dni temu pojawiły się informacje, iż Google postanowiło umożliwić użytkownikom Chrome OS uruchamianie aplikacji przeznaczonych pierwotnie dla systemu mobilnego Android. Choć uważam to za bardzo dobry krok, lecz w przeciwieństwie do wielu osób komentujących wspomniane informacje, pozbawiony jestem nadmiernego optymizmu. Jest to pierwszy, dobry krok, ale po nim muszą nastąpić kolejne, bo sama możliwość uruchamiania aplikacji mobilnych, świata Chrome OS nie zbawi.

iMessage dla Androida, jeszcze nie teraz

Tuż przed konferencją WWDC organizowaną przez Apple w ubiegłym tygodniu, w sieci pojawiły się informacje, jakoby Apple intensywnie pracowało nad wdrożeniem klienta swojego komunikatora na dominującą na rynku platformę Androida. Historia ta, zaczynająca się od bardzo ogólnikowych informacji zamieniła się w podejrzenie, że powiedzą o tym coś na WWDC, a u niektórych wręcz w pewność, że nie tylko powiedzą, ale i pokażą.

Chromebook na co dzień — część 3 urządzenia zewnętrzne

Chromebook jest urządzeniem niezłym do pracy w sieci i wydawać by się mogło, że też użytecznym narzędziem biurowym. Problemy pojawiają się niestety podczas podłączania urządzeń zewnętrznych do Chromebooka. Przypomnijmy, że komputer został wyposażony w port USB 2.0, port USB 3.0 oraz czytnik kart SD.

Nie miałem możliwości sprawdzenia wszystkich kombinacji urządzeń jednakże postanowiłem sprawdzić to, co mam pod ręką.

Pendrive

Wpięcie pendrive'a oczywiście rozpoznawalne jest przez komputer zupełnie prawidłowo i nie zauważyłem tutaj większych problemów.

Chromebook na co dzień — część 2 Chrome OS

Komputer to nie tylko sprzęt, ale i system pod jakim ma on pracować, umożliwiając użytkownikowi realizację zadań. Chrome OS jest jednym z najmłodszych i chyba jednym z bardziej kontrowersyjnych systemów operacyjnych przeznaczonych na komputery.

Pierwsze informacje na temat prac Google nad własnym systemem operacyjnym pojawiły się już 7 czerwca 2009 roku i wzbudziły one tyle samo zainteresowania co krytyki.

Chromebook na co dzień — część 1 Samsung Chromebook

Tu przed świętami zadzwonił do mnie kolega, który z racji prowadzonego biznesu przynajmniej dwa razy w roku podróżuje pomiędzy Polską a USA. Otóż ma on w zwyczaju tuż przed powrotem do kraju, odwiedzać różne wyprzedaże sprzętu elektronicznego, na których można kupić w dużo niższych cenach rozmaitą elektronikę użytkową. Tym razem przywiózł Chromebooka, jednak sprzęt ten zupełnie nie spełniał pokładanych w nim oczekiwań, tak więc dostałem możliwość testowania Chromebooka.

Netbook Samsung n102S i zabójczy postęp

Marta to bardzo dziwna kobieta. Zachowuje się jak dwudziestolatka, wygląda jak trzydziestolatka, a ma lat ... nie wiem. Jej syn jest tylko kilka lat młodszy ode mnie, więc Marta musi być trochę starsza niż ja. Marta jest zawsze uśmiechnięta, miła i uczynna. Jedna z tych osób na świecie, o których się mówi, że są aniołami, którzy nie bacząc na własne problemy, pomagają innym. W dodatku Marta ma ładne, zielone oczy i zniewalający uśmiech (o ile ma ochotę się uśmiechać).

Marta jest dziennikarką, pisarką i freelancerem.

Rok Linuksa nadejdzie... ale nie prędko

W zasadzie mógłbym zatytułować ten wpis "Linux w oczach Apple Usera" lub coś w tym stylu, jednak nie chciałbym się ograniczać tylko i wyłącznie do mojego spojrzenia na jeden z trzech najpopularniejszych na planecie systemów operacyjnych na nasze komputery i chyba nie tylko komputery.

Mój pierwszy kontakt z linuxem miał miejsce wiele lat temu, wydaje mi się, że było to początkiem lat dziewięćdziesiątych.

Magia 9.2 czyli 15 lat Apple

Być może nie wszyscy jeszcze wiedzą, że dziś Apple wypuściło kolejną aktualizację systemu iOS na swoje mobilne urządzenia. Moi znajomi mają taki zwyczaj, że jak ktoś namierzy aktualizację iOS czy OS X, przesyła informacje dalej i tak na moim iPadzie pojawiła się wiadomość o dostępności iOS 9.2. Oczywiście zaktualizowałem swoje iUrządzenia jednak niczym w starym kinie pojawiły się u mnie myśli i obrazy sprzed 15 lat.

Mac OS 9.2

Aktualizacja systemu Mac OS do wersji 9.2 miała miejsce 15 czerwca 2001 roku i nosiła nazwę "Moonlight".

Takim Cię pamiętam – część 2

Jak pamiętacie z mojego poprzedniego wpisu, z trudem zdobyty Macintosh z niewiadomych mi przyczyn odmówił współpracy namiętnie paląc kolejne bezpieczniki. Chcąc nie chcąc musiałem się zwrócić o pomoc do specjalisty.

Macintosh Classic, choć jest kolejnym wcieleniem legendarnego Macintosha z 1984 roku, konstrukcyjnie niewiele różni się od swojego protoplasty - Macintosha z 1984 roku.