popularne tematy: oprogramowanie

Milky Way przewodnik po gwiazdach

W letnie ciepłe i bezchmurne wieczory, gdy jeszcze świerszcze nie kończą swoich koncertów, a cała przyroda zdaje się wreszcie odetchnąć po całodniowym upale, niebo staje się coraz bardziej granatowe by powoli odsłaniać pojedyncze, jasne punkty. Zazwyczaj w takie wieczory spaceruję sobie z psem przyglądając się kolejnym, jasnym plamkom na coraz ciemniejszym niebie. Owe punkty to gwiazdy, choć to tylko częściowa prawda, gdyż gwiazdy to określenie bardzo bezimienne i kompletnie płytkie.

Stocard – tak powinien wyglądać Passbook

Przypuszczam, że wiele osób posiada problem z rosnącą ilością rozmaitych kart lojalnościowych i kart klienta. Niemal każda stacja benzynowa ma swoją własną, dochodzi do tego cała masa rozmaitych sklepów, które oferują zbieranie punktów, bonusów i innego dobra pod warunkiem, że posiadamy odpowiednią kartę lojalnościową. Do tego dochodzą jeszcze karty członkowskie z klubów, bibliotek i różnych, innych instytucji i firm. Z czasem okazuje się, że nasz portfel niesamowicie puchnie, niestety nie od nadmiaru gotówki ale od nadmiaru plastikowych, kolorowych kart.

OS X 10.10 Yosemite – pierwsze wrażenia użytkownika (część 1)

Kilka godzin po oficjalnej prezentacji wersji beta OS X 10.10, dzięki zaprzyjaźnionemu developerowi uzyskałem możliwość zainstalowania na swoim komputerze OS X 10.10. Jak wspominałem w trakcie relacji, Apple nie podało minimalnych wymagań systemu i myślę, że do końca jest to jeszcze nie ustalone. Obecnie można jednak przyjąć, że komputery spełniające minimalne wymagania OS X Mavericks, będą spełniały wymagania OS X 10.10, a więc będą to (mam nadzieję):

  • iMac mid 2007 roku lub nowsze
  • MacBook 13” aluminium koniec 2008 roku lub nowsze
  • MacBook 13” początek 2009 roku

WWDC i wykluł sie Swift

O tym co Apple może pokazać podczas konferencji dla developerów wspominałem w sobotę. Moscone Center zapełniło się gośćmi i Tim Cook rozpoczął prezentację. Na wstępnie, może nieco ubiegając fakty powiem, że nie ujawniono nowych produktów, choć "między wierszami" można dopatrzeć się, w jakim kierunku będzie zmierzać Apple.

Car Play: czym jest i czym ma zamiar być

Zaledwie tydzień temu, pod jednym z wpisów Xanthi wywiązała się dyskusja na temat CarPlay. W owym wpisie autorka stwierdziła, że CarPlay jest niczym innym jak graficzną nakładką na system QNX należący do Blackberry, które Apple bezczelnie ogłasza jako swój wynalazek.

Prawdy w tym jest dokładnie tyle samo ile w twierdzeniu, że głośniki Harman Kardon są nakładką na tam-tamy Zulusów, które to bezczelnie Harman ogłasza swoim produktem.

Sketches i Wacom Bamboo - dobrana, mobilna para

Gdy Apple zaprezentowało w 2007 roku pierwszego iPhone'a był to głównie telefon, który mógł służyć także do (nie najładniej mówiąc) konsumpcji treści. Sytuacja niewiele się zmieniała i nawet podczas prezentacji iPada w 2010 roku, było to urządzenie postrzegane głównie do obioru treści a nie do ich tworzenia. Przez ten okres czasu użytkownicy tabletów i smartfonów (nie tylko tych od Apple) nauczyli się nie tylko odbierać treści ale je tworzyć przy pomocy mobilnych urządzeń.

12 dni jabłkowych prezentów nadchodzi

Od "Czarnego Piątku" na rynku rozpoczęła się fala przedświątecznych wyprzedaży i promocji. Dziś chciałbym zaprezentować program na iOS, który od kilku lat jest udostępniany przez Apple a iTunes Store i App Store zamienia się w prawdziwego świętego Mikołaja. Po instalacji aplikacji rozpoczyna się odliczanie do pierwszego prezentu. Aplikacja pojawia się zawsze około 20 dni przed świętami. Gdy rozpocznie się już czas prezentów, codziennie każdy kto zainstalował aplikację dostanie w prezencie "coś". Coś to oznacza piosenkę, teledysk, film lub program na iOS.

iPod - 1000 piosenek w twojej kieszeni

Gdy Jobs wrócił do Apple, wiedział, że jedną z metod na przywrócenie świetności firmy będą niezwykle nowatorskie produkty i technologie, które ponownie przyciągną klientów. Jobs doskonale zdawał sobie sprawę, że odzyskanie udziału w rynku komputerów osobistych będzie trudnym zadaniem, a co gorsze, nie przyniesie spodziewanych efektów z dnia na dzień.