popularne tematy: oprogramowanie

Apple Keynote

Dziś o 19:00 czasu polskiego odbyło się kolejne keynote Apple poświęcone nowym produktom - głównie telefonom i iOS 7. Keynote odbyło się w siedzibie Apple w Cupertino.

Wejście do kampusu Apple zostało odpowiednio przystrojone.

iOS 7

Na początku przedstawiono iOS 7, którego premiera odbędzie się już 18 września. O samym systemie iOS 7 ciężko napisać coś nowego, gdyż wersje Beta zostały już dosyć dokładnie opisane. Jednak jedną z nowości, będzie iTunes Radio o którym wcześniej mówiono. Niestety, chyba narazie nie dostępne w Polsce.

Newton - część IV - koniec geniusza, został Einstein

Gdy przygotowywano eMate 300 w styczniu 1997 roku do Apple powrócił Steve Jobs jako nieformalny doradca. Gill Amelio trzymał go jednak na dystans, powierzając mu zespół złożonym po części z pracowników NeXT, zajmujący się systemem operacyjnym. Jobs nie był zapraszany na spotkania zarządu i pełnił bardziej reprezentacyjną funkcję, biorąc udział w imprezach typu Macworld.

Gill nie chciał mieć mnie w pobliżu.

iOS 7 po godzinach - Beta 5

Apple mocno zaskoczyło wypuszczając wczoraj kolejną, piątą już Betę iOS 7. Tzn... zaskoczyło tych, którym się wydaje, iż kolejne Bety powinny wychodzić regularnie co 2 tygodnie (w poniedziałek) co bardzo mnie osobiście bawi.Zaskoczyło także dosyć poważnymi zmianami zarówno w wyglądzie jak i funkcjonalności.

Pierwsza, widoczna różnica to kolejna ewolucja "Slide to unlock". Jak pamiętacie, Apple w pierwszych Betach zlikwidowało i użytkownik musiał się domyślać jak odblokować telefon, w

Moje Auto - kontrola kosztów pojazdu pod iOS

Od kilku lat uwielbiam prowadzić sobie kontrolę kosztów mojego samochodu. Nie mam może jakiejś super potrzeby, jednak lubię wiedzieć ile auto pali i jak wyglądają moje koszt związane z jego eksploatacją. Zawsze taką buchalterię prowadziłem w jednym z serwisów motoryzacyjnych, ale było to mało wygodne. Po tankowaniu musiałem po powrocie do domu pamiętać ile zapłaciłem, ile wlałem jaki był stan licznika. Czasem zdarzało mi się zapominać i wprowadzałem takie dane trochę "na oko". Dlatego też zacząłem szukać programu, który mógłbym zainstalować na iPhone.

iOS 7 po godzinach - Beta 3 i Beta 4

W poniedziałek 8 lipca Apple wypuściło kolejną, trzecią już betę iOS 7. Oczywiście w ramach zabawy po godzinach postanowiłem ją zainstalować, korzystająć ze sprawdzonego sposobu opisanego w iOS 7 po godzinach - godzina 1:00Już od początku lipca w sieci pojawiały się informacje, iż nowy iOS 7 jest testowany przez rekordową ilość urządzeń. Rozumię, że testowany legalnie, przez developerów i... hobbystycznie przez nie developerów.

GymPact - jak zarobić na spacerze z psem....

Aktywność ruchowa to rzecz obecnie trochę problematyczna. Zazwyczaj spędzamy czas na siedząco i jeśli się dobrze przyjrzeć, większość dnia oczywiście przesiadujemy w pracy w domu. Ostatnio uruchomiłem sobie program, sprawdzający moją aktywność ruchową w ciągu dnia i załamałem się. Nawet na diecie 1000 kalorii mam szansę zamienić się w hipopotama. Dlatego większość z nas organizuje sobie zajęcia ruchowe dla zdrowia i dla przyjemności. Problemem jest regularność, bo wielu z nas znajduje sobie wymówkę. A to za zimno, a to za ciepło, a to deszcz a to mgła.... itd.

iOS 7 po godzinach - Godzina 1:00

Od zaprezentowania publicznej bety systemu iOS 7 minęło zaledwie 17 dni. Z jednej strony ciągnęło mnie by zainstalować ową betę z czystej ciekawości, z drugiej jednak strony jej wygląd trochę mnie odrzucał.Obserwując reakcję testerów, widać wyraźnie że podzielili się oni na zwolenników nowego wyglądu i miłośników starego - konserwatystów porównujących nowy design do odpustowych gadżetów z serii "My Little Pony". Cóż, nie będę ukrywał że i ja jestem konserwatystą i zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć po co ta zmiana. Ale wracam do sedna.

Office Mobile

Jesienią ubiegłego roku pojawiły się pierwsze plotki związane z wypuszczeniem przez Microsoft pakietu Office na iOS. Od tego czasu pojawiały się w necie rozmaite mniej lub bardziej prawdziwe zrzuty ekranowe. Wielu moich znajomych oczekiwało Office na swoje iPady. Wiosną ktoś całkiem rozsądnie tłumaczył, że Office pewnie będzie ale na iPhona a wersja na iPada dopiero w 2014 roku bo wypuszczenie jej na tablet Apple przed Microsoft Surface byłoby "samobójem". Co prawda Surface nie zawojował jeszcze świata, ale zupełnie cichutko pojawił się Office Mobile na iOS.

(PC/Mac) - Jak grać gdy się nie da grać....

Jako użytkownik Macintosha przyznaję iż oferta gier na platformę Mac OS jest uboższa niż na platformę Windows. Oczywiście można też zainstalować sobie Windows na Boot Campie ale to i tak nie oznacza, że zagramy we wszystko co się da. Jest jednak na to jeden mały sposób.

www.onlive.com

Serwis ten, oferuje między innymi możliwość zagrania w ponad 200 tytułów bez znaczenia na jaką platformę zostały stworzone.