popularne tematy: oprogramowanie

Sketches i Wacom Bamboo - dobrana, mobilna para

Gdy Apple zaprezentowało w 2007 roku pierwszego iPhone'a był to głównie telefon, który mógł służyć także do (nie najładniej mówiąc) konsumpcji treści. Sytuacja niewiele się zmieniała i nawet podczas prezentacji iPada w 2010 roku, było to urządzenie postrzegane głównie do obioru treści a nie do ich tworzenia. Przez ten okres czasu użytkownicy tabletów i smartfonów (nie tylko tych od Apple) nauczyli się nie tylko odbierać treści ale je tworzyć przy pomocy mobilnych urządzeń.

12 dni jabłkowych prezentów nadchodzi

Od "Czarnego Piątku" na rynku rozpoczęła się fala przedświątecznych wyprzedaży i promocji. Dziś chciałbym zaprezentować program na iOS, który od kilku lat jest udostępniany przez Apple a iTunes Store i App Store zamienia się w prawdziwego świętego Mikołaja. Po instalacji aplikacji rozpoczyna się odliczanie do pierwszego prezentu. Aplikacja pojawia się zawsze około 20 dni przed świętami. Gdy rozpocznie się już czas prezentów, codziennie każdy kto zainstalował aplikację dostanie w prezencie "coś". Coś to oznacza piosenkę, teledysk, film lub program na iOS.

iPod - 1000 piosenek w twojej kieszeni

Gdy Jobs wrócił do Apple, wiedział, że jedną z metod na przywrócenie świetności firmy będą niezwykle nowatorskie produkty i technologie, które ponownie przyciągną klientów. Jobs doskonale zdawał sobie sprawę, że odzyskanie udziału w rynku komputerów osobistych będzie trudnym zadaniem, a co gorsze, nie przyniesie spodziewanych efektów z dnia na dzień.

Apple Keynote

Dziś o 19:00 czasu polskiego odbyło się kolejne keynote Apple poświęcone nowym produktom - głównie telefonom i iOS 7. Keynote odbyło się w siedzibie Apple w Cupertino.

Wejście do kampusu Apple zostało odpowiednio przystrojone.

iOS 7

Na początku przedstawiono iOS 7, którego premiera odbędzie się już 18 września. O samym systemie iOS 7 ciężko napisać coś nowego, gdyż wersje Beta zostały już dosyć dokładnie opisane. Jednak jedną z nowości, będzie iTunes Radio o którym wcześniej mówiono. Niestety, chyba narazie nie dostępne w Polsce.

Newton - część IV - koniec geniusza, został Einstein

Gdy przygotowywano eMate 300 w styczniu 1997 roku do Apple powrócił Steve Jobs jako nieformalny doradca. Gill Amelio trzymał go jednak na dystans, powierzając mu zespół złożonym po części z pracowników NeXT, zajmujący się systemem operacyjnym. Jobs nie był zapraszany na spotkania zarządu i pełnił bardziej reprezentacyjną funkcję, biorąc udział w imprezach typu Macworld.

Gill nie chciał mieć mnie w pobliżu.

iOS 7 po godzinach - Beta 5

Apple mocno zaskoczyło wypuszczając wczoraj kolejną, piątą już Betę iOS 7. Tzn... zaskoczyło tych, którym się wydaje, iż kolejne Bety powinny wychodzić regularnie co 2 tygodnie (w poniedziałek) co bardzo mnie osobiście bawi.Zaskoczyło także dosyć poważnymi zmianami zarówno w wyglądzie jak i funkcjonalności.

Pierwsza, widoczna różnica to kolejna ewolucja "Slide to unlock". Jak pamiętacie, Apple w pierwszych Betach zlikwidowało i użytkownik musiał się domyślać jak odblokować telefon, w

Moje Auto - kontrola kosztów pojazdu pod iOS

Od kilku lat uwielbiam prowadzić sobie kontrolę kosztów mojego samochodu. Nie mam może jakiejś super potrzeby, jednak lubię wiedzieć ile auto pali i jak wyglądają moje koszt związane z jego eksploatacją. Zawsze taką buchalterię prowadziłem w jednym z serwisów motoryzacyjnych, ale było to mało wygodne. Po tankowaniu musiałem po powrocie do domu pamiętać ile zapłaciłem, ile wlałem jaki był stan licznika. Czasem zdarzało mi się zapominać i wprowadzałem takie dane trochę "na oko". Dlatego też zacząłem szukać programu, który mógłbym zainstalować na iPhone.

iOS 7 po godzinach - Beta 3 i Beta 4

W poniedziałek 8 lipca Apple wypuściło kolejną, trzecią już betę iOS 7. Oczywiście w ramach zabawy po godzinach postanowiłem ją zainstalować, korzystająć ze sprawdzonego sposobu opisanego w iOS 7 po godzinach - godzina 1:00Już od początku lipca w sieci pojawiały się informacje, iż nowy iOS 7 jest testowany przez rekordową ilość urządzeń. Rozumię, że testowany legalnie, przez developerów i... hobbystycznie przez nie developerów.

GymPact - jak zarobić na spacerze z psem....

Aktywność ruchowa to rzecz obecnie trochę problematyczna. Zazwyczaj spędzamy czas na siedząco i jeśli się dobrze przyjrzeć, większość dnia oczywiście przesiadujemy w pracy w domu. Ostatnio uruchomiłem sobie program, sprawdzający moją aktywność ruchową w ciągu dnia i załamałem się. Nawet na diecie 1000 kalorii mam szansę zamienić się w hipopotama. Dlatego większość z nas organizuje sobie zajęcia ruchowe dla zdrowia i dla przyjemności. Problemem jest regularność, bo wielu z nas znajduje sobie wymówkę. A to za zimno, a to za ciepło, a to deszcz a to mgła.... itd.