popularne tematy: porady

Kupujemy iPhone'a — gdzie kupować?

Inspiracją do poniższego wpisu były liczne pytania związane z problemami jakie pojawiają się podczas kupna najczęściej pierwszego iPhona. Bez wątpienia, ogromną inspiracją były także „atrakcyjne” oferty sprzedaży, które osobiście omijałbym szerokim łukiem. Być może komuś to pomoże.

Przypuszczam, że niejedna osoba zastanawiała się nad kupnem iPhone’a. Być może miał być to pierwszy telefon z logiem nadgryzionego jabłuszka, być może kolejny.

SSD do iMaca — Apple czasem irytuje nawet mnie

Życie użytkownika komputerów Apple nigdy nie należało do najłatwiejszych, zwłaszcza wówczas, gdy pragnie on dokonać pewnych zmian w posiadanym przez siebie komputerze. Jednym to przeszkadza bardziej, innym mniej, a ja jestem chyba przyzwyczajony do tego, że czasem jest „pod górkę”.

W czasach klasycznych Macintoshy użytkownik walczył głównie z dyskami i napędami SCSI. Choć nie był to jakiś „specjalny wynalazek" Apple, dyski SCSI, choć dużo szybsze niż ówczesne im dyski IDE, były także dużo droższe i trudniejsze do zdobycia na ubogim, polskim rynku.

Time Capsule — dyskowa podróż w czasie z Apple

Podobno użytkownicy komputerów dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i na tych, którzy będą je robili. Choć stwierdzenie to jest ciągle aktualne, z pewnością coraz więcej użytkowników komputerów robi kopie zapasowe mniej lub bardziej świadomie. To jakże popularne stwierdzenie powstało w czasach, gdy wykonywanie kopii zapasowych swoich danych wymagało nieco więcej zachodu niż obecnie i siłą rzeczy nie każdy miał czas, ochotę, a nawet możliwości wykonywania kopii bezpieczeństwa.

Kupujemy MacBooka Air

Jeśli przed zakupem jakiegokolwiek komputera należy zastanowić się czy spełnia on nasze wymagania, przed zakupem MacBooka Air warto to zrobić dwa razy. Nie dlatego, że jest on zły. Jest świetny ! Problemem jest fakt, że to bardzo specyficzny sprzęt. Jednych może zachwycić, innych mocno rozczarować.

MacBook Air pojawił się w styczniu 2008 roku, a wiec okresie gdy konsumenckie MacBooki były komputerami przenośnymi przeznaczonymi dla mniej wymagających użytkowników. Początkowo MacBook Air nawet nie usiłował konkurować z MacBookiem, a tym bardziej z MacBookiem Pro.

Kupujemy MacBooka

Przeglądając swoją skrzynkę z mailami, bardzo często spotykam się z pytaniem lub prośbą o poradę, jakiego kupić MacBooka, za ile i na co zwracać uwagę przy jego zakupie. Z jednej strony to bardzo miłe, z drugiej sam niedawno zmieniałem komputer i okres gdy byłem "na kupnie" to czas gdy oglądnąłem kilkanaście różnych modeli co nie zawsze budowało w moich oczach pozytywny wizerunek sprzedających.

Definicja własnych potrzeb.

Umiejętność właściwego sprecyzowania własnych potrzeb to w mojej ocenie podstawa rozsądnych zakupów i zarazem wielkie wyzwanie.

Test baterii Movano, zamiennika Apple M1185 (Część 2)

Podzielę się kilkoma postrzeżeniami dotyczącymi zamiennika baterii do MacBooka. Pierwsza część jest tutaj Test baterii Movano, zamiennika Apple M1185 (Część 1).

Zgodnie z instrukcją, o czym wspominałem w poprzednim wpisie, formowałem baterię. To wzbudziło u mnie największy dylemat, gdyż wiele osób odradzało stanowczo wykonywanie tej czynności. Postanowiłem jednak trzymać się zaleceń producenta.

Test baterii Movano, zamiennika Apple M1185 (Część 1)

Myślę, że przyda się każdemu użytkownikowi laptopa, nie tylko Apple, albowiem Movano produkuje baterie do wielu modeli laptopów.Od jakiegoś czasu używam MacBooka czyli laptopa ze stajni Apple. Komputer nie jest młody i niestety, od jakiegoś czasu bateria zaczęła oznajmiać, że jej dni dobiegają końca. Zaczęło się niewinnie. Czasem komputer informował, iż bateria wymaga naprawy. Przy czym czas pracy nie uległ dramatycznemu zmniejszeniu dlatego stwierdziłem, że nie będę się przejmował. Po jakimś czasie jednak bateria zaczęła wyraźnie głupieć.

Power Macintosh G3/G4 komputer o znaczeniu strategicznym

Wraz z premierą iMaca w 1998 r. zmniejszyła się różnica pomiędzy komputerem przeznaczonym dla użytkownika domowego a tym przeznaczonym do profesjonalnego wykorzystania. W 1998 roku, na rynku komputerów profesjonalnych królował ciągle PowerMac G3 Beige. Oczywiście PowerMac był komputerem otwartym i można było go rozbudować o rozmaite komponenty, jednak różnica pomiędzy PowerPC G3 233 z iMaca a PowerPC G3 266 lub 300 MHz nie była aż tak wielka. Rynek od jakiegoś czasu wyczekiwał na maszyny które godnie zastąpią poczciwe G3 "Beige".

iMac - Hello (Again)

Mało kto w 1998 roku wierzył, że iMac może być przełomowy i dokona aż takiej rewolucji. Początkowo komputer ten był dosyć mocno krytykowany. iMac stanowił rozwinięcie linii komputerów All-in-One, która trwała od czasów pierwszego Macintosha z 1984 roku. Dotychczas produkowane modele były raczej mocno konserwatywne. Macintosh z 1984 roku wyglądem niewiele różnił się od Macintosha Classic II z 1992 r.

Pewną odmianę przyniósł Color Classic, ale ciężko nazwać to rewolucyjną zmianą wyglądu.

Potem przyszła kolej na LC z rodziny 500. LC 550 z 1994 r.