popularne tematy: porady

PowerMac 6100 - uwięziony rumak

Początek lat 90-tych to bardzo ciekawy okres w historii Apple. Firma dominowała w amerykańskim szkolnictwie, miała też mocną pozycje na rynku DTP, zwłaszcza po tym jak Atari ST ze swoim naprawdę świetnym Calamusem było już w odwrocie. Na rynku komputerów domowych i biurowych Apple radziło sobie całkiem dobrze, choć bez wątpliwości w domach królowała Amiga ze swoją nieprzebraną ofertą związaną z rozrywką. W biurach było nieco lepiej, choć i tu pojawił się groźny konkurent – Windows 3.11 z pakietem Office.

PowerMac G4 Cube - Marzenia zamknięte w kostce lodu....

Niewątpliwie Steve Jobs miał wpływ na każdy produkt Apple. Znany był z tego iż interesował się wieloma aspektami projektowania produktu i wywierał olbrzymia presję wymagając, wydawałoby się, rzeczy niemożliwych. Często doprowadzał projektantów i inżynierów do rozpaczy. Jest jednak kilka komputerów Apple, na które Steve miał szczególny wpływ. Z całą pewnością jednym z nich był pierwszy Macintosh, choć początkowo nie był to projekt Steva Jobsa.

Słuchawki Apple EarPods a'la Apple EarPods.....

Od premiery nowych słuchawek Apple EarPods zachorowałem na nie. Nie będę opisywał ich zalet, bo nie temu ma służyć ten wpis. Jednak moją chęć posiadania potęgowały coraz bardziej entuzjastyczne opowieści znajomych, którzy już się w nie zaopatrzyli. Na Allegro jest dosyć sporo ofert Apple EarPods w przedziale cenowym od 50 do 129 zł. Dla przypomnienia, cena sklepowa 129 zł. Odrzucamy tą najdroższą ofertę i zamawiamy oczywiście te tańsze, za 50 zł.