popularne tematy: urządzenia mobilne

iOS 10 na większości urządzeń mobilnych Apple, ale rekordu nie ma

13 września 2016 roku byliśmy świadkami premiery ostatniej wersji mobilnego systemy Apple - iOS 10.0 (choć po prawdzie trafiła do nas wersja 10.0.2). Sama instalacja najnowszej wersji iOS nie przebiegła bez problemów i wielu użytkowników skarżyło się, że instalacja „On The Air” sprawiła im sporo problemów i zmusiła do przewodowego połączenia się z komputerem i dokonanie aktualizacji za pośrednictwem iTunes.

Muzyka w kieszeni — kaseta i Walkman

Dla większości młodych czytelników fakt możliwości słuchania ulubionej muzyki w trakcie podróży, spacerów czy codziennych obowiązków jest faktem tak oczywistym, jak oddychanie. Ot, wystarczy telefon komórkowy (smartfon), w którym możemy gromadzić swoją ulubioną muzykę i rozkoszować się nią, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota. Spotkałem się ostatnio z opinią, że prawdziwi hipsterzy używają odtwarzaczy mp3, bo odtwarzacz jako taki już staje się powoli przeżytkiem.

Aplikacje Androida na Chrome OS to nie powód do otwierania szampana

Kilka dni temu pojawiły się informacje, iż Google postanowiło umożliwić użytkownikom Chrome OS uruchamianie aplikacji przeznaczonych pierwotnie dla systemu mobilnego Android. Choć uważam to za bardzo dobry krok, lecz w przeciwieństwie do wielu osób komentujących wspomniane informacje, pozbawiony jestem nadmiernego optymizmu. Jest to pierwszy, dobry krok, ale po nim muszą nastąpić kolejne, bo sama możliwość uruchamiania aplikacji mobilnych, świata Chrome OS nie zbawi.

iMessage dla Androida, jeszcze nie teraz

Tuż przed konferencją WWDC organizowaną przez Apple w ubiegłym tygodniu, w sieci pojawiły się informacje, jakoby Apple intensywnie pracowało nad wdrożeniem klienta swojego komunikatora na dominującą na rynku platformę Androida. Historia ta, zaczynająca się od bardzo ogólnikowych informacji zamieniła się w podejrzenie, że powiedzą o tym coś na WWDC, a u niektórych wręcz w pewność, że nie tylko powiedzą, ale i pokażą.

Lumia 730 Dual – świetny aparat z telefonem

Dzięki konkursowi na Najlepszego Blogera organizowanemu przez Dobreprogramy.pl stałem się posiadaczem Nokii, ups… Lumii 730. Na wstępie recenzji muszę się przyznać, iż mój wybór właśnie tej nagrody był w pełni świadomy.

Telefon dotarł w charakterystycznym dla telefonów Lumia pudełku kartonowym. Wewnątrz pudełka producent schował telefon, baterię (w pudełku jest oddzielnie) oraz ładowarkę z przymocowanym na stałe przewodem do ładowania, oraz niewielką porcję makulatury.

W wiedeńskiej sieci

Jeszcze do niedawna wśród nas, Polaków pokutowało takie przekonanie, że na "zachodzie" jest lepiej i to my mamy "gonić" za nowinkami, które wymyślają "oni". Twierdzenie takie miało może większy sens jeszcze w ubiegłym wieku, ale czy dziś dalej jest aktualne ? Nie zawsze, a przynajmniej nie w tym stopniu co kiedyś. Choć nasz kraj w wielu dziedzinach był mocno zacofany, systematycznie nadrabiamy dystans jaki nas dzieli od wielu innych państw Unii Europejskiej.

Rozmyślania nad HTC 8s

Tak się złożyło, że zostałem zmuszony do zaopatrzenia się w drugi, firmowy telefon. Taka sytuacja pojawia się co jakiś czas, choć na szczęście nie trwa wiecznie. Doskonale zdaję sobie sprawę, że na rynku jest sporo aparatów umożliwiających pracę na dwóch kartach SIM, jednakże żadna z tych opcji nie posiada iOS, a ja nie mam zamiaru stawiać swojego życia na głowie. W duchu liczę, że Apple w końcu udostępni model iPhone’a z elektronicznymi, programowalnymi układami zastępującymi karty SIM.