popularne tematy: urządzenia mobilne

Rozmyślania nad HTC 8s

Tak się złożyło, że zostałem zmuszony do zaopatrzenia się w drugi, firmowy telefon. Taka sytuacja pojawia się co jakiś czas, choć na szczęście nie trwa wiecznie. Doskonale zdaję sobie sprawę, że na rynku jest sporo aparatów umożliwiających pracę na dwóch kartach SIM, jednakże żadna z tych opcji nie posiada iOS, a ja nie mam zamiaru stawiać swojego życia na głowie. W duchu liczę, że Apple w końcu udostępni model iPhone’a z elektronicznymi, programowalnymi układami zastępującymi karty SIM.

Beczułki od Samsunga pełne mp3

Pamiętam jaką sensację wzbudziła prezentacja pierwszego iPoda. Choć odtwarzacz ten z pewnością nie był pierwszym odtwarzaczem mp3, dokonał on swoistej rewolucji i zmusił innych producentów do zweryfikowania swojego podejścia do konstrukcji odtwarzaczy mp3, a zwłaszcza do sposobu kontaktu z użytkownikiem.

Steve Jobs nalegał, aby iPod był wyposażony w dysk twardy, co wówczas było jedynym rozsądnym sposobem uzyskanie pojemności rzędu 5 GB, a nie 32 czy 64 MB jakie to pojemności były wówczas nagminne w odtwarzaczach konkurencji, zbudowanych w oparciu o pamięć flash.

Ciekawostki MobileIT Kraków

Od trzech lat na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków odbywają się spotkania branży związanej z IT. Pierwsze spotkanie miało charakter wybitnie branżowy i bardziej przypominało konferencję niż targi. Podczas kolejnych edycji, spotkania te przybierają coraz bardziej charakter targowy, moim zdaniem z korzyścią dla imprezy.

Cześć konferencyjna

Jak wspominałem na wstępie, MobileIT w Krakowie zaczynało od spotkań biznesowo-konferencyjnych i ten element pozostał do dziś.

Zimowe problemy iPhone 6s i 6s Plus

Apple ostatnio miało kilka problemów z produkowanymi przez siebie telefonami. Najpierw pamiętny problem aktualizacji która sprawiała, że telefony z nieoryginalnymi częściami zamiennymi przestawały poprawnie działać, później nie mniejszy problem związany z przestawieniem daty w telefonie na 1 stycznia 1970 roku. Z obydwoma wyżej wspomnianymi problemami Apple poradziło sobie poprzez stosowne poprawki w dostarczanych aktualizacjach oprogramowania.

Rynek mobilnych gadżetów się rozwija

Od pewnego czasu zaczynam obserwować modę na rozmaite inteligentne opaski i smart zegarki. Od kilku lat jestem fanem rozmaitych krokomierzy monitorów aktywności, jednak ciągle jestem wierny Nike Fuelband. Producenci tego typu gadżetów nie zamierzają stać w miejscu i na rynku pojawia się coraz więcej, mniej lub bardziej wymyślnych urządzeń o rozmaitej funkcjonalności. Wraz ze wzrostem zainteresowania opaskami i zegarkami, zaczęły spadać też ich ceny. Produci opasek nie mogą jednak spać spokojnie, gdyż i smart zegarki stały się dosyć poważnym konkurentem.

Cisco rozszerza swoje królestwo i kupuje Jasper Technology

Przypuszczam, że firma Cisco Systems nie jest anonimową firmą dla wielu z nas. Ta założona w 1984 roku firma, od wielu lat dostarcza kompleksowe rozwiązania sieciowe dla firm i nie będzie w tym kłamstwa, jeśli umieścimy ją w czołówce światowych firm branży sieciowej. Świadczą o tym choćby głośne utarczki z firmą Huawei, którą Cisco kilkakrotnie oskarżało o szpiegostwo przemysłowe, naruszanie patentów i kradzież oprogramowania.

Chromebook na co dzień — część 3 urządzenia zewnętrzne

Chromebook jest urządzeniem niezłym do pracy w sieci i wydawać by się mogło, że też użytecznym narzędziem biurowym. Problemy pojawiają się niestety podczas podłączania urządzeń zewnętrznych do Chromebooka. Przypomnijmy, że komputer został wyposażony w port USB 2.0, port USB 3.0 oraz czytnik kart SD.

Nie miałem możliwości sprawdzenia wszystkich kombinacji urządzeń jednakże postanowiłem sprawdzić to, co mam pod ręką.

Pendrive

Wpięcie pendrive'a oczywiście rozpoznawalne jest przez komputer zupełnie prawidłowo i nie zauważyłem tutaj większych problemów.

Chromebook na co dzień — część 2 Chrome OS

Komputer to nie tylko sprzęt, ale i system pod jakim ma on pracować, umożliwiając użytkownikowi realizację zadań. Chrome OS jest jednym z najmłodszych i chyba jednym z bardziej kontrowersyjnych systemów operacyjnych przeznaczonych na komputery.

Pierwsze informacje na temat prac Google nad własnym systemem operacyjnym pojawiły się już 7 czerwca 2009 roku i wzbudziły one tyle samo zainteresowania co krytyki.

Chromebook na co dzień — część 1 Samsung Chromebook

Tu przed świętami zadzwonił do mnie kolega, który z racji prowadzonego biznesu przynajmniej dwa razy w roku podróżuje pomiędzy Polską a USA. Otóż ma on w zwyczaju tuż przed powrotem do kraju, odwiedzać różne wyprzedaże sprzętu elektronicznego, na których można kupić w dużo niższych cenach rozmaitą elektronikę użytkową. Tym razem przywiózł Chromebooka, jednak sprzęt ten zupełnie nie spełniał pokładanych w nim oczekiwań, tak więc dostałem możliwość testowania Chromebooka.