popularne tematy: hobby

Czego brakuje grze Cities: Skylines?

Jako wielki fan gier pokroju Sim City 2000, lata czekałem na godnego następce owej produkcji. Z jakichś powodów kolejne odsłony studia Maxis/EA nie trafiły do mnie tak jak 2K - może to efekt tego że był to "ten pierwszy". I tak oto w marcu roku 2015 pojawił się Cities: Skylines, który po zebraniu wielu pozytywnych recenzji zagościł i na moim komputerze.

Gra jest naprawdę świetna i jeśli zastanawiasz się nad jej kupnem, a jesteś fanem gatunku, to możesz brać w ciemno.

Jak wygląda JPEG po 100 000 rekompresji?

Z cyklu "moje szalone eksperymenty", czyli co się dzieje z obrazem zapisanym w formacie JPEG, jeśli będziemy go ciągle otwierać i zapisywać?

Do tego doświadczenia posłużyłem się napisanym specjalnym programem który kolejno, aż do znudzenia, otwierał i zapisywał do JPG’a ten sam obraz. I tak 100 000 razy. Nie wchodziłem zbytnio w optymalizację na ten jeden raz, stąd też nieco to trwało.

Pewnie myślicie że po kilkunastu takich operacjach z pierwotnego zdjęcia została sieczka? Prawdę mówiąc też tak myślałem.

Moje najdziwniejsze programy

Z programowaniem, jak z każdą inną twórczością, jedne rzeczy wychodzą lepiej, inne gorzej, jeszcze inne lądują w koszu nie ujrzawszy nigdy światła dziennego.

Chciałbym się dziś z Wami podzielić moimi najdziwniejszymi programami jakie udało mi się stworzyć a które z różnych względów nie zostały nigdzie opublikowane, bądź znikły z uwagi na ich wiek.