popularne tematy: inne

5 powodów przez które odechciewa się zgłaszania bugów

W swojej pracy programisty często korzystam z produktów innych osób, te jak każde inne oprogramowanie może zawierać błędy. Jako że z reguły używany kod ma współpracować z moim własnym, dla chęci dopięcia wszystkiego na ostatni guzik i niesienia pomocy innym staram się zgłaszać zauważone usterki.

Niestety jak to często w życiu bywa nic nie jest takie proste na jakie wygląda, a czynnik ludzki potrafi czasami wywołać większy ból pewnej części ciała niż pierwotny robak w kodzie źródłowym.

Jak wygląda JPEG po 100 000 rekompresji?

Z cyklu "moje szalone eksperymenty", czyli co się dzieje z obrazem zapisanym w formacie JPEG, jeśli będziemy go ciągle otwierać i zapisywać?

Do tego doświadczenia posłużyłem się napisanym specjalnym programem który kolejno, aż do znudzenia, otwierał i zapisywał do JPG’a ten sam obraz. I tak 100 000 razy. Nie wchodziłem zbytnio w optymalizację na ten jeden raz, stąd też nieco to trwało.

Pewnie myślicie że po kilkunastu takich operacjach z pierwotnego zdjęcia została sieczka? Prawdę mówiąc też tak myślałem.

Co to za plik? - nietypowa usługa, nietypowy wpis

Odchodząc od tradycyjnej formy blogowej, wpis ten będzie nieco nietypowy. Dlaczego? Gdyż głównie zależy mi w nim na Waszej opinii w temacie jaki chciałem przedstawić. O czym mowa? O produkcie który stworzyłem kawałek czasu temu, a który obecnie z braku perspektyw leży odłogiem. Ciekawi mnie czy coś takiego ma w ogóle rację bytu i czy jest sens dalej się tym zajmować.

Wszystko rozbija się o stronę www.cotozaplik.pl. Cóż to takiego?

Jak dodać własny plik do sieci BitTorrent?

Zapewne wielu z Was używa sieci bezpośredniej wymiany plików korzystającej z protokołu BitTorrent. Wszystko przebiega bezproblemowo, do czasu gdy chcemy sami dodać nowy plik.

Każdy zbiór danych, aby mógł być pobrany przez innych użytkowników, musi być śledzony przez tzw. tracker - informacje o nim zawarte są w plikach .torrent. Oczywiście nie ma sensu stawiać własnego tracer'a

Nero, GG, NK – czyli jak zepsuć świetny produkt

Co łączy trzy wymienione w tytule produkty? To że ich właściciele ogarnięci chęcią zysku (i nie tylko), zapomnieli do czego ich twór miał początkowo służyć. Zapewne nie są to jedyne przypadki ciągnięcia świetnie zapowiadającego się oprogramowania na dno, nie mniej chyba najbardziej znane.

Z pewnością wielu czytelników nie zgodzi się ze mną, wychwalając nadal używany produkt.