popularne tematy: internet

6 powodów dla których warto poznać Angulara

Angular jest to frontendowy framework, służący do budowania stron określanych mianem single page application. W prostych słowach, cała mechanika strony ładowana jest na raz, po czym następuje już tylko wymiana samych danych z serwerem (o ile dana strona tego wymaga).

Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musimy w kółko przesyłać wspólnych partii kodu HTML (np.: menu główne) podczas nawigacji po stronie.

Nabici w dane

Internet w telefonie, a zwłaszcza w czasach popularyzacji smartfonów, stał się czymś normalnym. Nikogo nie dziwi już sufrowanie po sieci przy pomocy komórki czy też synchronizacja poczty. Za dostęp do kieszonkowego internetu płacimy też relatywnie mało, jednak czy aby na pewno? Sprawdźmy to!

Pakiety internetowe

Każdy świadomie korzystający z internetu w komórce zdaje sobie sprawę z tego że bez wykupienia jakiegokolwiek pakietu danych zapłaci słono za mobilną przyjemność.

Jak działają multiplayerowe gry strategiczne?

Pamiętam jak dziś, kiedy po raz pierwszy zagrałem on-line w produkcję firmy Blizzard, strategię czasu rzeczywistego, grę Starcraft. Wtedy jako początkującego programisty, urzekł mnie fakt że to wszystko po prostu działa! Na modemie o oszałamiającej prędkości 3 KB/s dziesiątki jednostek poruszały się i walczył bez najmniejszego zająknięcia.

Jak dodać własny plik do sieci BitTorrent?

Zapewne wielu z Was używa sieci bezpośredniej wymiany plików korzystającej z protokołu BitTorrent. Wszystko przebiega bezproblemowo, do czasu gdy chcemy sami dodać nowy plik.

Każdy zbiór danych, aby mógł być pobrany przez innych użytkowników, musi być śledzony przez tzw. tracker - informacje o nim zawarte są w plikach .torrent. Oczywiście nie ma sensu stawiać własnego tracer'a

Dlaczego załącznik e-mail'a zajmuje więcej niż na dysku?

Pewno wielu z Was zastanawiało się nie raz, dlaczego ten sam plik, wysłany pocztą elektroniczną zajmuje więcej niż na dysku. Przyczyny tego zjawiska należy dopatrywać się w czysto tekstowej formie protokołu poczty POP3 oraz SMTP. Jako że tekst drukowany, zawiera się w niepełnych 8-bitach (tzn. jest mniej niż 256 różnych liter alfabetu i innych znaków), stąd też nie można wysłać danych 8-bitowych przy jego pomocy.

Co się robi w takiej sytuacji? Pewni sprytni ludzie, wymyślili swego czasu kodowanie o nazwie

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu hostingu?

Pojemność? Pakiet transferu? Ilość kont e-mail? Nie. Oczywiście są to ważne parametry, które podaje chyba każda firma świadcząca usługi hostingowe, nie mniej nie na to chciałem zwrócić uwagę. To wszystko co widzimy w ofertach serwerów wirtualnych chyba każdy webmaster potrafi samodzielnie ocenić, czy przydzielone gigabajty pomieszczą jego stronę i ile skrzynek pocztowych będzie mu potrzebnych.

W tym wpisie chciałbym zwrócić uwagę na kwestie które są mniej atrakcyjne marketingowo, a co za tym rzadziej podawane, a mające duże przełożenie na jakość usługi.