popularne tematy: internet

Weści z frontu część 2 — Webpack

W poprzednim wpisie podejmowaliśmy parę decyzji, dotyczących naszego wyimaginowanego projektu frontendowego. Dziś, umotywuję jedną z nich.

Bez zbędnych ceregieli, opisywania historii, wstępów i upiększeń. Przejdźmy do rzeczy. Co będziemy robić poprzez webpacka

  • Zarządzanie zależnościami
  • Budowanie paczki docelowej
  • Ładowanie obrazków , SASS-ów, fontów itd
  • Transpilacja
  • Serwer deweloperski i integracja z przeglądarkami

Webpack typescript, komponenty i angular 1.5 - raport z frontu

Podczas tworzenia wpisu nie powstał żaden nowy framework JS

Świat programowania frontendowego zmienia się w zatrważającym tempie. To, co było modne tydzień temu, dziś już trąci myszką, jest zdeprecjonowane i zastąpione przez coś nowego. Rozwój standardu Ecma, środowisko Node, czy narzędzia budowania, to tylko niektóre przykłady.

Nie zawsze trzeba ślepo podążać za trendami.

SPA bez serwera

Bąbelki, maseczki, masaże.. Czy to wam przyszło na myśl? Chwila relaksu jak najbardziej przyda się każdemu, ale jeśli zajrzałeś tu, aby poczytać o spa, to niestety zawiedziesz się :)

SINGLE PAGE APPLICATION!

Mówimy o aplikacjach webowych, gdzie nie nawigujemy do różnych podstron, a pozostajemy ciągle na tej samej. W ostatnich latach podejście to jest bardzo popularne, strony wyglądają znacznie ładniej, nawigacja jest bardziej logiczna i płynna i jesteśmy w stanie więcej na takiej stronce zrobić.

Pewnie zauważyłeś że technika idzie do przodu.