popularne tematy: urządzenia mobilne

Acer TravelMate P645-S — biznesmen też czasem musi odpocząć i się zrelaksować

Urządzenie, które przez ostatnie dwa tygodnie miałem okazję testować, to sprzęt zdecydowanie biznesowy, mający - dzięki swoim niewielkim (jak na laptopa z 14-calowym ekranem) rozmiarom i wadze, a także energooszczędności i długiemu działaniu na baterii - zapewnić sprawne stanowisko pracy w warunkach wymagających mobilności. Jak jednak wiadomo, nikt nie pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (nawet jeśli próbuje to komuś wmówić).

Acer TravelMate P645-S — pokaż kotku, co masz w środku

W moim pierwszym wpisie dotyczącym ultrabooka Acer TravelMate P645-S podzieliłem się z czytelnikami moimi pierwszymi wrażeniami dotyczącymi testowanego sprzętu. Dzisiaj będę kontynuował, rozwijał i uzupełniał wątki, które tam zacząłem.

Zajmę się tym, co testowany przeze mnie ultrabook oferuje pod względem sprzętu i jaka jest tego wydajność (w ograniczonym zakresie, bo w końcu nie to w sprzęcie biznesowym jest najważniejsze).

Acer TravelMate P645-S — pierwsze wrażenia

Jakiś czas temu portal dobreprogramy.pl ogłosił trzecią edycję "zabawy" Przetestuj sprzęt od Intel - zgarnij nagrody. Ponieważ jakieś tam doświadczenie w testowaniu już mam (brałem udział w drugiej edycji testów, znęcając się nad ultrabookiem Panasonic Toughbook CF-AX2, postanowiłem i tym razem zgłosić swój udział, wybierając ponownie ultrabooka, tym razem nieco większego - Acer TravelMate P645-S. Dwa dni temu czytając

MC-02A — tania ładowarka bezprzewodowa w standardzie Qi

Prawie pół roku temu recenzowałem ówczesnego flagowca marki Nokia, Lumię 1520. Wspomniałem wtedy, że model ten - podobnie jak Nokia Lumia 920 czy 930 - posiada wbudowany moduł do ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi. Ponieważ od początku maja jestem szczęśliwym posiadaczem "phabletu" Nokii, postanowiłem w końcu nabyć ładowarkę, która pozwoli mi z funkcji ładowania bezprzewodowego skorzystać.

Nokia Lumia 1520 - między smartfonem i tabletem

Odkąd Microsoft wydał nową wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego, znanego pod nazwą Windows Phone 8, niejako synonimem tego OS-a stała się Nokia (której dział mobilny jest już własnością firmy Microsoft). To Nokia wypuściła na rynek najwięcej urządzeń z WP8 (zaczynając od modeli Lumia 820 i Lumia 920, zaprezentowanych we wrześniu 2012 roku), Lumie stały się też najpopularniejszymi urządzeniami pracującymi pod kontrolą najnowszych okienek mobilnych (szczególnie nieźle poradziła sobie na rynku smartfonów

Jak zadeptałem sprzęt za 2699$ i wyniki innych testów ultrabooka Panasonic Toughbook CF-AX2

Dwutygodniowy okres testowania Toughbooka dobiega końca. Pora więc na wyniki moich testów i podsumowanie. W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć na kilka pytań, które zadawałem sobie podczas zabawy ultrabookiem. Postaram się nie powielać moich poprzednich wpisów, chyba, że będzie to konieczne dla zachowania spójności.

W niektórych punktach będę porównywał Toughbooka do laptopa Acer V3-571G, którego używam na co dzień.