popularne tematy: oprogramowanie

Ups. Ale mi się nie należy ta odznaka!

Chodzi o wirtualnego imprezowicza. Zostawiłem kompa włączonego jak wychodziłem na imprezę. Więc od ~19.30 do teraz ~6, mnie na DP nie było.

Swoją drogą określenie aktywności użytkownika w sposób algorytmiczny to nie lada wyzwania. Może trzeba by było na następny rok wyświetlić jakiś przycisk zgłoszenia obecności? Tak, że tylko ludzie siedzący przy kompach zostali by policzeni (i boty oczywiści ;) ) 

Mir vs Weston vs X.org.

X11 Niechciany król dżungli.

X11 to protokół, określa on co aplikacja ma zrobić aby wyświetlić graficzne dane na ekranie. X11 jest bardzo starym protokołem (powstał w 87' !!!), nie rozwijanym i nie modyfikowanym od samego powstania. X11 nie nadaje się i nie przewiduje zastosowań jakich oczekuje dzisiejszy użytkownik. Problem ten obchodzono przez tworzenie rozszerzeń do tego protokołu. Pozytywnym efektem jest częściowa przydatność X11 dla dzisiejszego środowiska.

Problemy z komunikacją. DDoS. Uciążliwe wiadomości RSS, które znikają.

"Być może to pomoże – ale też cała historia pokazuje, że fani programowania i Open Source to nie tylko bojący się własnego cienia okularnicy – krewkich i wulgarnych ludzi wśród fanów Pythona nie brakuje."

Albo, że nikt nie przeją się tak drobnym szczegółem jak "prawda"...

Wyszło na to, że to mała fundacja vs mała firma. Tylko mała fundacja pomaga dużej społeczności. Do tej pory było jeden za wszystkich to i zrobili "wszyscy za jednego". xD

Swoją drogą Google Docs to idealne narzędzie do DDoSowania dużych serwisów.

Rok Linuksa? Wykonane! I

Rok Linuksa to chyba najbardziej kontrowersyjne stwierdzenie w światku FLOSS :D Zaczynając od tego, że nie wszyscy tak samo definiują domenę w której tenże pingwin ma zabłysnąć, po dokładne parametry "błyszczenia" które zasługują na takie miano.

Niezależnie od tego wszystkiego (a może właśnie przede wszystkim dla tego) deklaruję, że:

Rok 2012 to rok Linuksa.

A danymi na podstawie który to czynię to liczba sprzedanych urządzeń z Androidem w porównaniu z MNIEJSZĄ liczbą sprzedanych urządzeń z Windowsem.

A po nas to nawet potop!

Dwa kolejne brzydkie "zapachy" związane z patentami, czyli brak rozróżnienia długości okresu ochronnego oraz brak relacji względem kosztów poniesionych na R&D.

Tyle samo czasu ochrony dla wszystkich niezależnie od kosztów poniesionych na R&D!

Gdy wszystkie patenty są tak samo długo chronione niezależnie od branży dochodzi do paradoksalnych sytuacji. Różne branże rozwijają się w różnych prędkościach, więc to co dla jednych to za krótko, to dla drugich za długo.

O "śmieciowych" patentach słów kilka

DefinicjaŚmieciowy patent - patent, który byłby unieważniony gdyby został poddany procesowi weryfikacji.

We wcześniejszym wpisie pokazałem, że na bezwartościowe patenty jesteśmy po prostu skazani. Sprawdzenie poprawności patentu wymaga coraz więcej pracy ludzkiej.

O konieczności środków zaradczych

Skoro jest takim oczywistym, że system patentowy nigdy nie będzie szczelny, to wydaję się, że powinien też istnieć sprawny system unieważniania patentów, tak aby "śmieciowe" patenty nie "zatruwały" gospodarki oraz innowacyjności.