popularne tematy: urządzenia mobilne

5 spostrzeżeń po kupnie nowego tabletu

Sprawiłem sobie prezent. Tablet. Kruger & Matz 1065 (bez 3G). Poniżej spostrzeżenia z pierwszych chwil.

Zakupy

Wiedziałem co chcę kupić. 10 cali, wyświetlacz 200+ ppi, a custom rom jako wisienka na torcie. Wiedziałem też do czego będzie mi służył - czytanie książek, często technicznych. Jednak zamienienie tych wymagań na konkretną nazwę lub ich liczbę mnogą okazało się trudne. No chyba żebym miał 2 tysie złotych upchane w jakiejś skarpetce.

Szybka rundka po operatorach przekonała mnie że ci lubują się w zeszłorocznych nowościach...

Nexus 5, kilka słów po 2 dniach użytkowania.

Nowa praca nowy telefon. :) Dla mnie oznacza to możliwość korzystania z nowego Nexusa. Aż mnie palce świerzbią aby na weekendzie zapuścić custom roomy :)

Ale po kolei.

Zakup

Oczywiście przez Allegro. Ceny salonowe to czyste ździerstwo. Nexus 6 16GB za 350zł więcej niż na aukcji. Oczywiście z aukcjami też trzeba uważać i sprawdzać opinie o kupującym.... Jak i uważnie czytać OPIS telefonu.

Przynajmniej jeden sprzedawał oferował Nexus 5 32 black po cenie Nexusów 32GBtowych, po czym okazało się, że to tylko Nexus 5 16 GB + karta SD 16

Mir vs Weston vs X.org.

X11 Niechciany król dżungli.

X11 to protokół, określa on co aplikacja ma zrobić aby wyświetlić graficzne dane na ekranie. X11 jest bardzo starym protokołem (powstał w 87' !!!), nie rozwijanym i nie modyfikowanym od samego powstania. X11 nie nadaje się i nie przewiduje zastosowań jakich oczekuje dzisiejszy użytkownik. Problem ten obchodzono przez tworzenie rozszerzeń do tego protokołu. Pozytywnym efektem jest częściowa przydatność X11 dla dzisiejszego środowiska.

Nie ładnie Heyah, nieładnie.. Proszę nie aktywować dodatkowych OPŁAT bez mojej uprzedniej zgody...

SMS z pod numeru 333:

"Witaj w Heyah! Na 30 dni za darmo aktywowaliśmy Ci Szafe Gra z nowym Heyah Motifem. Aby zrezygnować z Szafa Gra teraz lub w przyszłości ślij NIE na 80333"

Oszustwo czy nie oszustwo? Oto jest pytanie.

Raz że Heyah zwykle przysyła mi wiadomości promocyjne z konta "Heyah" albo innych 5 literowych, to jeszcze muszę coś wysyłać pod inny numer.

Google jednak szybko pomógł, strona prawdziwa, w FAQ podany ten sam numer do dezaktywacji.