Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: bezpieczeństwo

Nic do ukrycia

Już od początku roku w różnych mediach usłyszeć można było plotki o ustawie antyterrorystycznej, która weszła w życie w połowie lutego. Zupełnie teoretycznie, powinna ona zminiejszać prawdopodobieństwo ataków terrorystycznych przez zminiejszenie ilości dróg komunikacji. W praktyce, daje ona o dużo za duże możliwości organom władzy, ale o tym troche później.W tym miesiącu razem z wielkimpiecem postanowiliśmy zająść się właśnie tym nie za bardzo rozgłośnionym tematem.

Co? Jaka ustawa?

Już śpieszę się z wyjaśnieniami dla tych, którzy o temacie jeszcze nie słyszeli.. A przynajmniej tak Im się wydaje.O ile sprawa wprowadzenia ustawy obeszła się bez większego echa w mediach i prasie, to z pewnością każdy widział liczne reklamy w telewizji i internecie nawoływujące do rejestracji swojego numeru telefonu. To jeden z objawów zatwierdzenia tej ustawy - jeśli do końca grudnia tego roku nie zarejestrujemy numeru u swojego operatora, zostanie on zdezaktywowany, a im po prostu zależy na klientach, którzy mogliby wyczuć okazję i przenieść się do konkurencji.A to jeszcze nie wszystko..