Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: sprzęt

Apple przestało wiedzieć czemu robi to co robi...

Bo po co robić jak się nie wie po co

Nie jestem fanem Apple, nie byłem i pewnie już nie będę. Ale zawsze szanowałem tę firmę za to, że wiedziała czego chce i czemu tego chce. Wiedziała póki był Jobs. Steve Jobs miał użytkowników za idiotów. Czytając jego biografię i fragmenty o tym jak to nie chciał dawać dostępu użytkownikom do wewnątrz komputerów, wiedziałem że to trochę chore, ale jednak spójne. Kurcze, ten koleś mimo wszystko dbał o to aby wewnątrz obudowy i tak bylo poukładane. Wiecie czemu? Nie, nie dla was, nie, nie po to aby sprzęt działał szybciej, vel lepiej. Tak naprawdę to po to aby było mu dobrze, aby spełnić jego wew. potrzeby wynikłe z tego co wyniósł z domu, od swojego ojca....

Nexus 5. Wrażenia po przesiadce z SGS2

Tekst z dedykacją dla wszystkich szukających fajnego smartfona w rozsądnej cenie. Może komuś pomoże w wyborze. :).

--------------

Chciałem się z Wami podzielić kilkoma wrażeniami po swojej przesiadce na Nexusa 5 z już dość starego, ale dalej dającego radę, Samsunga Galaxy S2.

1. Design, to jeden z największych plusów.

SGS2 bardzo mi się podobał jednakże szukałem czegoś ładniejszego, swoistego. Dla mnie wygląd i jakość ma takie same znaczenie jak bebechy, gdyż od tego zależy przyjemność używania. A design Nexusa 5 moim zdaniem jest nieziemski. Ba, uważam go za najfajniejszego smartfona na rynku, daleko przed Samsungami od SGS3 w górę, czy nawet iphonami. Minimalizm, okraszony kilkoma fajowymi dodatkami. To jest to. I do tego ten matowy materiał, z którego jest wykonana obudowa. Podkreślę że zainwestowałem w wersję "czerwoną" a tak naprawdę pomarańczową. Na mega wysokim poziomie stoi też ergonomia kontrukcji. Telefon idealnie leży w dłoni, a do tego łatwo go wyjąć z kieszeni, której zbytnio nie wypycha. Miałem okazję go porównać np z Xperią Z1, która przy Nexusie (mimo niewielkiej realnej różnicy wymiarów) wygląda jak KLOC.

Asus T100 vs iPad 2, czyli dlaczego sprzedałem tablet Apple

Dwa lata temu w mojej kolekcji sprzętów pojawił się iPad 2. Od tego czasu nie mogłem oprzeć się wrażeniu jak bardzo ten sprzęt jest ułomny. 6 miesięcy temu, podjarany reklamami, postanowiłem zainwestować w Asusa T100, mając nadzieję że sprzęt ten okaże się nie tylko sprzętem do konsumpcji, ale także do pracy... Oto moje wrażenie, które skończyły się sprzedażą iPada.

Małe info na początek:

Asus T100 to jednocześnie tablet, a jednocześnie laptop. Zwany także komputerem hybrydowym. Nie będę skupiał się na suchych aspektach technicznych, bo to można znaleźć w milionach miejsc. Ważne są praktyczne cechy, które mają dla Mnie znaczenie.