Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: urządzenia mobilne

Nexus 5. Wrażenia po przesiadce z SGS2

Tekst z dedykacją dla wszystkich szukających fajnego smartfona w rozsądnej cenie. Może komuś pomoże w wyborze. :).

--------------

Chciałem się z Wami podzielić kilkoma wrażeniami po swojej przesiadce na Nexusa 5 z już dość starego, ale dalej dającego radę, Samsunga Galaxy S2.

1. Design, to jeden z największych plusów.

SGS2 bardzo mi się podobał jednakże szukałem czegoś ładniejszego, swoistego. Dla mnie wygląd i jakość ma takie same znaczenie jak bebechy, gdyż od tego zależy przyjemność używania. A design Nexusa 5 moim zdaniem jest nieziemski. Ba, uważam go za najfajniejszego smartfona na rynku, daleko przed Samsungami od SGS3 w górę, czy nawet iphonami. Minimalizm, okraszony kilkoma fajowymi dodatkami. To jest to. I do tego ten matowy materiał, z którego jest wykonana obudowa. Podkreślę że zainwestowałem w wersję "czerwoną" a tak naprawdę pomarańczową. Na mega wysokim poziomie stoi też ergonomia kontrukcji. Telefon idealnie leży w dłoni, a do tego łatwo go wyjąć z kieszeni, której zbytnio nie wypycha. Miałem okazję go porównać np z Xperią Z1, która przy Nexusie (mimo niewielkiej realnej różnicy wymiarów) wygląda jak KLOC.

Asus T100 vs iPad 2, czyli dlaczego sprzedałem tablet Apple

Dwa lata temu w mojej kolekcji sprzętów pojawił się iPad 2. Od tego czasu nie mogłem oprzeć się wrażeniu jak bardzo ten sprzęt jest ułomny. 6 miesięcy temu, podjarany reklamami, postanowiłem zainwestować w Asusa T100, mając nadzieję że sprzęt ten okaże się nie tylko sprzętem do konsumpcji, ale także do pracy... Oto moje wrażenie, które skończyły się sprzedażą iPada.

Małe info na początek:

Asus T100 to jednocześnie tablet, a jednocześnie laptop. Zwany także komputerem hybrydowym. Nie będę skupiał się na suchych aspektach technicznych, bo to można znaleźć w milionach miejsc. Ważne są praktyczne cechy, które mają dla Mnie znaczenie.