popularne tematy: hobby

Retrociśnienie część 2, czyli kupujemy Commodore 64

Mniej więcej dwa miesiące temu w artykule Retrociśnienie pisałem o fali sentymentu do starych ośmio i czesnastobitowych komputerów. Wspominałem także o mojej chęci ponownego zakupu Amigi - wersji 500 lub 1200. Z owego zakupu wtedy nic nie wyszło, ceny Amig były chwilami astronomiczne - zorientowałem się jednak w rynku używanych komputerów marki firmy Commodore. Dzisiaj więc kilka słów na temat kolejnego dziecka tej firmy - C64.

Był sobie swapper

Swapper - cóż to takiego a raczej, któż to taki? Na dobrą sprawę, aby zadać takie pytanie powinniśmy cofnąć się do przełomu lat 80tych i 90tych ubiegłego wieku i zjawiska tzw. sceny komputerowej.

Zacznijmy może od wyjaśnienia sobie czym jest scena. Uczciwie mówiąc, samo zjawisko sceny (czy też demosceny) jest ciężko definiowalne ale od czegóż jest Wikipedia lub Facebook

Retrociśnienie

Retro na fali - sprzęt, oprogramowanie, sentymenty... Ostatnie kilka czy kilkanaście miesięcy to wysyp tematów dotyczących szeroko pojętych retro sprzętów: Atari, Amigi, Nintendo czy C-64.

Sporo kanałów na YouTube, profile na Facebook'u, strony internetowe - na fali sentymentu do dawnych rozpikselowanych gier czy programów retro maszyny wracają do łask. Owa fala na chwilę porwała i mnie - jako dawny właściciel Commodore64, Amig: 500 i 1200 z różnorakim osprzętem - postanowiłem porzucić bezduszne

MaxCom Classic MM238 - pierwsze wrażenia

Jakiś czas temu "popełniłem" tekst o problemach z telefonami Samsung GT-S5610 - sugerowałem, że napiszę być może kolejną część traktującą o tym temacie ale nie! Kolejnej części nie będzie ponieważ moja firma wymieniła te nieszczęsne Samsungi na coś innego...

Poznajcie Państwo MaxCom'a Classic MM238 (3G).

Producentem tego aparatu jest oczywiście firma MaxCom a żeby nie być gołosłownym, w linku znaleźć można

HP Probook 6555b i nietypowa acz banalna awaria

Któregoś niezbyt pięknego, lipcowego dnia, jeden z użytkowników zgłosił, że jego służbowy laptop nie działa. Zdziwiłem się lekko bo to leciwa ale solidna konstrukcja a mianowicie HP ProBook 6555b - sprzęt kilkuletni ale nie sprawiający do tej pory żadnych problemów.

Oczywiście, nic nie trwa wiecznie i nic nie działa w nieskończoność. Pofatygowałem się i potwierdziłem obserwację kolegi - sprzęt nie rusza. Dysk startuje, kontrolki się palą, natomiast ekran pozostaje czarny.

Co potrafi użyszkodnik...? Część 1

Zapewne każdy z nas (Was) w swoich bojach z materią IT natknął się na różne rodzaje użytkowników. Jak w życiu - z pewnością jedni okazywali się bardziej kumaci, inni mniej a jeszcze inni wydawali się pochodzić z innej planety... ;)

W każdym razie każdemu z nich trzeba było pomóc. Bywało, że człowiek się zdenerwował (delikatnie powiedziane), bywało, że roześmiał.

Informatyk w małej firmie — blaski i cienie

Przeglądając wpisy na DP lubię poczytać o codziennej pracy informatyków/adminów - o ich "potyczkach" z materią sprzętową i programową w firmach, w których pracują - o wiecznej "walce" z użytkownikami lub, jak często się mówi, z użyszkodnikami ;)

Cenię wpisy niejakiego Shaqi'ego, który "popełnił" całą serię artykułów w tym temacie, cenię teksty innych blogerów.

Komentarzom stop?

Przeglądając strony internetowe, trudno nie zauważyć komentarzy. Oczywiście, najważniejszy jest sam artykuł i większość czytających zazwyczaj skupia się tylko na nim - jest jednak spora grupa osób, która zwraca również uwagę na komentarze. Ja także należę do tej grupy - choć wkrótce może się to zmienić.

Tak, jak zapewne większość z Was się domyśla, moja powolna niechęć do czytania komentarzy wynika z "działań" wszelkiego rodzaju internetowych trolli. Od pewnego czasu zwyczajnie zaczyna mnie to irytować.

Pół roku z Kruger&Matz Live 2

Mniej więcej pół roku temu stałem się posiadaczem smartfona polskiej firmy Kruger & Matz a konkretnie modelu Live 2.

W tym krótkim wpisie chciałbym podzielić się wrażaniami z użytkowania tego telefonu przez te już ponad pół roku.

Co do samego aparatu, jego specyfikacji technicznej i możliwości, warto zajrzeć na stronę producenta - redakcja gsmmaniak przeprowadziła natomiast