popularne tematy: internet

Informatyk w małej firmie — blaski i cienie

Przeglądając wpisy na DP lubię poczytać o codziennej pracy informatyków/adminów - o ich "potyczkach" z materią sprzętową i programową w firmach, w których pracują - o wiecznej "walce" z użytkownikami lub, jak często się mówi, z użyszkodnikami ;)

Cenię wpisy niejakiego Shaqi'ego, który "popełnił" całą serię artykułów w tym temacie, cenię teksty innych blogerów.

Komentarzom stop?

Przeglądając strony internetowe, trudno nie zauważyć komentarzy. Oczywiście, najważniejszy jest sam artykuł i większość czytających zazwyczaj skupia się tylko na nim - jest jednak spora grupa osób, która zwraca również uwagę na komentarze. Ja także należę do tej grupy - choć wkrótce może się to zmienić.

Tak, jak zapewne większość z Was się domyśla, moja powolna niechęć do czytania komentarzy wynika z "działań" wszelkiego rodzaju internetowych trolli. Od pewnego czasu zwyczajnie zaczyna mnie to irytować.

Digital Attack Map

O atakach typu DDOS słyszał chyba każdy. Jeżeli ktoś jednak nie słyszał to odsyłam choćby do Wikipedii. Wspominam o tym rodzaju ataku, gdyż kilka dni przed Świętami uaktywniła się niejaka grupa Phantom Squad i zapowiada świąteczne ataki na usługi Playstation Network i Xbox Live.

Cokolwiek z tego wyjdzie (miejmy nadzieję, że Sony odrobiło choćby ubiegłoroczną lekcję!), owe zapowiedzi skojarzyły mi się z poznaną niedawno stroną www o nazwie