popularne tematy: oprogramowanie

Lenovo Z50 — brak WiFi i szybkie rozwiązanie

Kilka dni temu zostałem poproszony przez znajomego o pomoc - jak twierdził, jego laptop "zgubił" nagle możliwość dostępu do sieci po wifi. Jednego dnia komputer działał bezproblemowo ale drugiego nie było już połączenia z siecią bezprzewodową.

Laptopem okazał się Lenovo Z50 i pierwszy rzut oka na pasek szybkiego dostępu potwierdzał brak połączenia (Zdjęcie 1)

Pomyślałem sobie - skoro Lenovo to prosta sprawa, F5 lub FN+F5 i zapominamy o problemie. Niestety, nie tym razem. W tym modelu klawisz F5 powodował jedynie odświeżanie ekranu.

Problem z lokalizacją połączenia sieciowego w Windows Server 2012.

Okresowe aktualizacje systemów operacyjnych to norma w dzisiejszych czasach. "Łatają" wszyscy producenci i dotyczy to także (a może przede wszystkim ;) ) Microsoftu.

Filozofii w tym wielkiej nie ma, instaluje się "łaty", restartuje komputer i... po sprawie. Czyżby? Czasami zdarza się, że coś pójdzie nie tak - ot choćby znane swego czasu problemy z Windows 10 po których komputer potrafił się już nie uruchomić. Podobnie wygląda sprawa z systemami serwerowymi Microsoftu a konkretnie z Windows Server 2012 (Standard).

Pół roku z Kruger&Matz Live 2

Mniej więcej pół roku temu stałem się posiadaczem smartfona polskiej firmy Kruger & Matz a konkretnie modelu Live 2.

W tym krótkim wpisie chciałbym podzielić się wrażaniami z użytkowania tego telefonu przez te już ponad pół roku.

Co do samego aparatu, jego specyfikacji technicznej i możliwości, warto zajrzeć na stronę producenta - redakcja gsmmaniak przeprowadziła natomiast

NetFramework v3.5 i problemy z instalacją na WindowsServer2012

Spotkałem się ostatnio z dość nietypową sytuacją - potrzebowałem zainstalować NetFramework w wersji 3.5 na maszynie obsługiwanej przez WindowsServer2012. Prosta na pozór czynność przysporzyła jednak trochę problemów - a mianowicie "kreator ról i funkcji" w WS2012 wywalił mi błąd instalacji (Zdjęcie 1)

Sprawa, jak się okazało, jest łatwa do ogarnięcia.

ProfWiz - szybkie przenoszenie profili w Windows

Czasami w życiu każdego użytkownika (nie tylko admina :) ), pojawia się potrzeba szybkiego przeniesienia profilu użytkownika, ot choćby w przypadku dodawania do domeny. Można to zrobić albo ręcznie, kopiując zawartość profilu z miejsca na miejsce albo ułatwić sobie życie wykorzystując ProfWiz.

ProfWiz to niewielki program firmy Forensit, który automatyzuje żmudny proces kopiowania profili.

Zdalne zgrywanie przez CMD

Administrując komputerami w LAN'ie, zdarza się, że potrzebujemy zgrać zawartość jednego z katalogów na zdalnej maszynie, do znanej tylko nam lokalizacji sieciowej lub na nasz komputer lokalny. Jak to zrobić? Oczywiście najprościej byłoby podejść do żądanego komputera z pendrive'm czy dyskiem przenośnym i przekopiować co potrzeba.

FreeNas i konsola cz.1

FreeNas to darmowe rozwiązanie typu NAS (Network Attached Storage), oparte na jednej z dystrybucji FreeBSD (m0n0wall). Wspiera wiele użytecznych w storage'u protokołów (CIFS, FTP, NFS itd.) a co najważniejsze, udostępnia GUI, pozwalające na pełną konfigurację przez WWW! Nie da się ukryć, że jest to kapitalne ułatwienie w potencjalnej pracy. Więcej o FreeNas można dowiedzieć się na stronie projektu.