popularne tematy: windows

ProfWiz - szybkie przenoszenie profili w Windows

Czasami w życiu każdego użytkownika (nie tylko admina :) ), pojawia się potrzeba szybkiego przeniesienia profilu użytkownika, ot choćby w przypadku dodawania do domeny. Można to zrobić albo ręcznie, kopiując zawartość profilu z miejsca na miejsce albo ułatwić sobie życie wykorzystując ProfWiz.

ProfWiz to niewielki program firmy Forensit, który automatyzuje żmudny proces kopiowania profili.

Komputery poleasingowe — warto czy nie warto?

Rynek komputerów poleasingowych (czy raczej pofirmowych) jest w Polsce dość duży - przynajmniej mi się tak wydaje patrząc na całą masę ogłoszeń choćby na Allegro. Czy tak jest w rzeczywistości? Nie podejmuję się tego ocenić - w każdym razie firma w której pracuję, korzysta z ofert komputerów pofirmowych co jakiś czas nabywając kilka sztuk (w zależności od potrzeb).

Zdalne zgrywanie przez CMD

Administrując komputerami w LAN'ie, zdarza się, że potrzebujemy zgrać zawartość jednego z katalogów na zdalnej maszynie, do znanej tylko nam lokalizacji sieciowej lub na nasz komputer lokalny. Jak to zrobić? Oczywiście najprościej byłoby podejść do żądanego komputera z pendrive'm czy dyskiem przenośnym i przekopiować co potrzeba.

Terminal HP T5720 - tryb administratora

Wprawdzie maszyny typu "thin client" nie są zbyt popularne w domowych pieleszach, zdarza się jednak, że tego typu urządzenia kupione za przysłowiową "stówkę" z firmowego demobilu zawitają w nasze progi. Do czego mogą się przydać? Może jako platforma pod FreeNas? Może serwer SMB? Możliwości jest wiele.