popularne tematy: oprogramowanie

Mostek dla aplikacji klasycznych — Win32 to nie UWP

Wraz z wprowadzeniem systemu Windows 8, instalacja aplikacji możliwa jest z poziomu wbudowanego sklepu. Początkowo instalować w ten sposób można było tylko aplikacje specjalnie pisane na nowy system. W Windows 10 wprowadzono platformę uniwersalną systemu Windows(UWP), która pozwala tworzyć jedną wersję aplikacji na różne wersje systemu. Nadal w sklepie możliwe było tylko umieszczanie aplikacji tworzonych specjalnie na Windows 10. Twórcy klasycznych aplikacji skazani byli na dotychczasowe sposoby dystrybucji oprogramowania. Z pomocą przyszedł im mostek dla aplikacji klasycznych.

DPMenu - menu dobreprogramy dla..... Opery 12

Kilka dni temu w tym wpisie zamieściłem informację o dodatku dla Firefoksa. Jeżeli ktoś jest fanem starej wersji Opery w wersji 12 i nadal jej używa również może z takiego dodatku skorzystać.

DPMenu dla Opery 12 posiada takie same funkcje jak wersja dla Firefoksa. Menu zarejestrowanego na DP użytkownika można uaktywnić w preferencjach rozszerzenia. Różni się wyglądem. Zamiast menu jest znacznie większy panel.

Instalacja.

1.

Anomalie systemowe - licencja developera, a dostęp do aplikacji systemowych - Ciąg dalszy

Miesiąc temu opisałem taką oto usterkę w Windows 8 - Anomalie systemowe - licencja developera, a dostęp do aplikacji system....

Mija miesiąc, wygasa licencja developera, problem powraca. Tym razem historyjka obrazkowa :)

Obrazek 1: Zablokowany dostęp do aplikacji Aparat, SkyDrive, Zdjęcia. Widoczny "X" na kafelkach.

Obrazek 2: Próba kliknięcia w zablokowany kafelek.

Obrazek 3.

Office 366 - Zrób to sam | Integrujemy chmurę ze wszystkim

W dzisiejszym odcinku bajki pod tytułem "O blogerach co płacić nie chcieli" opiszę pracę z chmurą na przykładzie darmowego oprogramowania.

Kilka słów na początek. Głównym założeniem naszej "pracy" będzie użytek domowy. Moglibyśmy tutaj użyć najnowszego pakietu firmy Microsoft. Za około 500zł możemy nabyć jednostanowiskową licencję na pakiet Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Uczniów składający się z programów Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

StartForDesktop 0.9

Dla przypomnienia. Czym jest StartForDesktop? SFD to niewielki program dodający do pulpitu Windows 8 Menu Start podobne do tego z poprzednich wersji okienek. Więcej o programie w poprzednim wpisie.

Jako, że poprzedni wpis dotyczył kilku kolejnych wersji(0.8-0.8.8), a wersja 0.9 trochę wnosi, tak więc od początku.

Aktualny wygląd:

Co znajdziemy w SFD?

  • Lista przypiętych aplikacji(domyślny ekran)

Modern App na pulpicie?

Zapewne wielu z Was zastanawiało się czy można uruchamiać nowe aplikacje Windows 8 bezpośrednio na pulpicie. Niestety nie. Jednak można uzyskać do nich dostęp w nieco inny sposób.

Wraz z Visual Studio dla Windows 8 instaluje się jedna ciekawa aplikacja. Jest nią "Windows Simulator". Program ten pozwala na testowanie tworzonych aplikacji w symulowanym tablecie. Dzięki temu można testować opcje, których nie znajdziemy na komputerze stacjonarnym.

Shutdown8 - zamknij sobie system :D

Moja przygoda z Windows 8 zaczęła się.... Stop. Nie o tym chciałem :P. Z góry wszystkich przepraszam, że ten wpis jest również o naszym "ulubionym" systemie. W końcu kto by chciał czytać kolejny bezwartościowy wpis jakich w ciągu kilku dni pojawiło się wiele...

Jak wiadomo Windows 8 można zamknąć np. tak:

Możemy również wywołać standardowe okno zamykania systemu:

Ja kto zrobić? Wystarczy proste Alt+F4 na pulpicie czy prosty skrypt WSH:

dim objShell set objShell = CreateObject("shell.application") objshell.ShutdownWindows