popularne tematy: inne

Dziennik filozofa #3 24.04.2016: zostać technikiem informatykiem i mieć z tego pieniądze

Zanim zacznę biadolić zapraszam do poprzedniego wpisu. Załóżmy, że udało się. Mamy tytuł technika informatyka. I nie udało nam się go zdobyć przez przypadek, tylko rzeczywiście tego chcieliśmy. Rodzi się pytanie co teraz? Przecież nie będziemy tak stali przed wyjściem ze szkoły po odebraniu wyników i czekali na jakiś znak, niczym Andrzej na wskazówki Jarosława. Trzeba działać. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie pracy.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 28: trzy razy nie

Czyli moja, krótka historia o asertywności. Historia, która nie będzie o Windowsie 10, historia w której nie będę narzekał i historia, która nie pewno będzie odkrywcza. Owszem zainstalowałem Windowsa 10, ale nie będę narzekał – podoba mi się, nie będę wracał do poprzedniej wersji, nie będę miał żadnego „ale”. Dziś nie będę narzekał na fachowców-informatyków, dziś nie będę odsłaniaj niskiej świadomości klientów, ale nie powiem, że będzie coś co pojawia się po raz pierwszy… dziś będzie o klientach.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 27:show

Prawdziwych teleturniejów już nie ma. Widziałem gdzieś w sieci taki artykuł, nawet go nie czytałem, ale mogę zgodzić się z tytułem. Czy to, że telewizje zalewa woda pluskająca po skokach gwiazd do wody oznacza, że społeczeństwo głupieje? Wydaje mi się, że nie do końca. To znaczy jestem daleki od stwierdzenia, że ludzie są coraz głupsi i telewizja zniża poziom specjalnie dla nich. Raczej chodzi o to, że społeczeństwu po ciężkim dniu pracy nie chcę się już wytężać umysłu siedząc wieczorem przed telewizorem. Oczywiście jest grupa, której chcę się wytężać umysł.

Analitycy przewidują… (tutaj są pewne ukryte słowa)

Gdy widzę jakiś wpis w Internecie ze słowem „analitycy” w tytule to moja ręka już powoli wędruję w stronę czoła celem wykonania gestu wyrażającego zażenowanie tym co może mnie czekać w treści artykułu. A jeśli chodzi o branżę IT czy branżę gier to dopowiadam sobie w myślach „O Boże… znowu jakiś gówniany artykuł”. Nie chcę powiedzieć, że wszyscy analitycy to debile i się nie znają bo być może Ci od giełdy czy bankowości do czegoś się przydają. Nie znam się na giełdzie ani bankowości. W sumie nie jestem jakimś wybitnym znawcą jeśli chodzi o IT czy świat gier.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 15: Stoję i czekam do końca świata

Postój, zatrzymanie… To takie zjawiska, które mają dwie strony, pozytywne i negatywne(jakże by inaczej) – wszystko jest zależne od sytuacji. Są momenty, w których się cieszymy, że coś się zatrzymało i są momenty, w których byśmy chcieli aby coś się ruszało. W przypadku świata komputerów wszelkie zatrzymanie są niemile wdziane. Szczególnie takie zatrzymanie po, których wielka machina nie jest już wstanie ruszyć i użytkownik musi użyć brutalniejszych metod.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 14: Mały przełącznik otwierający świat

To ja, Narcyz się nazywam

Przepraszam i dziękuję - ja tych słów nie używam

Jestem piękny i uroczy - popatrzcie w moje oczy

Jestem przecież najpiękniejszy, a na pewno najskromniejszy

Czy ktoś z obecnych kojarzy te słowa? Nie chodzi mi o tytuł i wykonawcę, bo nie każdy musi wiedzieć, że jest to zespół Łzy i ich singiel „Narcyz” z drugiego albumu. Zarówno album jak i singiel zostały wydane ponad dekadę temu, ale wspomniany utwór jest cały czas puszczany w różnych stacjach radiowych. Więc o jego usłyszenie nie trudno.

Pani Krysia z księgowości plus– odcinek 2: Rozmowa

Pracuje jako serwisant w firmie informatycznej i z racji tego, że lubię pisać to dziele się historiami z mojej pracy w serii Pani Krysia z księgowości na osobistym blogu dobrych programów. Ale ciągle mi mało i zostawiam mnóstwo niedopowiedzeń. Dlatego też postanowiłem zacząć pisać bliźniaczy cykl. „Pani Krysia” z plusem będzie służyć do tego aby umieszczać w nim wszystkie ogólnikowe rzeczy, bez konkretnych historii.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 11: Gorączka wtorkowego przedpołudnia

Jeśli na termometrach pojawi się temperatura około 30 stopni(i więcej) ludzie zaczynają narzekać, że gorąco, że wytrzymać się nie da i do tego te ciągłe, nudne pytania kiedy w końcu przyjdzie ochłodzenie. Wy egoiści! 30 stopni to dla Was dużo? A taki procesor w komputerze musi wytrzymywać wiele więcej, jego temperatury w czasie spoczynku są kilkanaście stopni wyższe niż nasze.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 10: Pisać każdy może, ale nie zawsze

Witam, w kolejnym odcinku mojego cyklu, w którym opisuje moje przygody jako serwisant. Na co dzień pracuje w firmie, która oferuje kompleksową obsługę informatyczną innym firmom z różnego sektora. I w skrócie praca polega na tym, że jak zadzwoni jeden z klientów i zgłosi, że np. Pani Krysia z księgowości nie ma internetu to trzeba tam pojechać i to naprawić. I nie ważne jakich metod użyjemy, chodzi o to, żeby Pani Krysia znowu miała Internet.

Zacznę od dobrej informacji dla wszystkich, których wkurza ten wstęp. To ostatni odcinek, którym on się pojawia.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 9: Ja mam Internet, a on nie… Cześć druga

Witam, w kolejnym odcinku mojego cyklu, w którym opisuje swoje przygody jako serwisant. Na co dzień pracuje w firmie, która oferuje kompleksową obsługę informatyczną innym firmom z różnego sektora. I w skrócie praca polega na tym, że jak zadzwoni jeden z klientów i zgłosi, że np. Pani Krysia z księgowości nie ma internetu to trzeba tam pojechać i to naprawić.