popularne tematy: oprogramowanie

Przyśpiesz swój komputer jednym kliknięciem – wielkie porównanie

Na rynku mamy kilka programów, które reklamowane są jako uniwersalne kombajny do optymalizacji i naprawy systemów z rodziny Windows. Obok tych programów stoją także ich zwolennicy, a po przeciwnej osoby twierdzące, że to jedna wielka ściema. Przyznaje się bez bicia, że osobiście jestem bliżej przeciwników. Ale są święta, rok się kończy, więc moglibyśmy być bardziej optymistycznie nastawieni. Spróbujmy zatem i dokonajmy takiego małego porównania.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 36: ludzie zagubieni w liczbach

Halo? Czy ktoś się na sali ostał? Pewnie zaraz przyjdą wszyscy... Właśnie aktualizuje mi się przeglądarka Firefox do najnowszej wersji, ma ona numer 48. Nie zamierzam wspominać jak to czas leci, ani tego, że programiści się trochę zagalopowali w numeracji. O tych obu rzeczach wszyscy wiedzą. Powiem więcej: mało kogo interesuje numeracja wersji aplikacji. Co z tego, że moja przeglądarka ma już 48 wersję? Olewam to. Tak, taki ze mnie buntownik.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 31: Testing

Jakiś czas temu zwrócił się do mnie kolega z zaprzyjaźnionej firmy informatycznej. Przyszedł taki czas kiedy jego moce przerobowe przestały wystarczać na ilość zleceń, a zarabiane srebrniki pozwalałyby przyjąć nowego pracownika tzw. „młodego”. Za pomocą urzędu pracy wpadł mu taki pomysł by najpierw machnąć kogoś na staż, a później się zobaczy.

Ale jaki jest w tym mój udział? Otóż mam wiele materiałów, prezentacji takich różnych rzeczy do szkoleń, nauki, podstawy podstaw.

Sobota z aplikacją: CCleaner vs Wise Registry Cleaner

Czy na sali jest ktoś kto nie kojarzy choć jednego z programów wymienionych w tytule? Na 100 procent nie ma. Popularny Cecekliner już dawno temu zawitał na wiele komputerów jako lek na wszelkie zło i stał się Mesjaszem Bogdana informatyka. Przy okazji mogę nadmienić, że jak 99 procent osób żyjących na tej ziemi też myślałem, że to się czyta „cecekliner”, ślepy byłem, dzieciństwo zmarnowałem. Tam jest tylko jedno „C” dalej już jest angielski wyraz „Cleaner”. Co możemy przetłumaczyć jako sprzątacz.

Analitycy przewidują… (tutaj są pewne ukryte słowa)

Gdy widzę jakiś wpis w Internecie ze słowem „analitycy” w tytule to moja ręka już powoli wędruję w stronę czoła celem wykonania gestu wyrażającego zażenowanie tym co może mnie czekać w treści artykułu. A jeśli chodzi o branżę IT czy branżę gier to dopowiadam sobie w myślach „O Boże… znowu jakiś gówniany artykuł”. Nie chcę powiedzieć, że wszyscy analitycy to debile i się nie znają bo być może Ci od giełdy czy bankowości do czegoś się przydają. Nie znam się na giełdzie ani bankowości. W sumie nie jestem jakimś wybitnym znawcą jeśli chodzi o IT czy świat gier.

Dziennik filozofa #1 29.06.2015 – czyli blog w czystej formie

Tak naprawdę to dopiero od kilku Windows 8.1 zagościł na moim prywatnym komputerze. Wcześniej bazowałem tym co widziałem w komputerach klientów, a była ich setka, jak nie więcej. Widziałem odmianę 8 – pierwszą, czystą gołą, widziałem zaktualizowane do 8.1, sam aktualizowałem, naprawiałem, troszczyłem się i ogólnie rzecz biorąc miałem dużą styczność. I tutaj od razu należy rzucić, że Windows 8 to dość bezawaryjny system. Najcięższe problemy jakie widywałem to padnięty dyski w laptopach, chęć klientów do przywrócenia stanu jak po wyciągnięciu z pudełka (np.

O życiu i pakietach biurowych

Zauważyłem dzisiaj na stronie głównej portali ulotkę reklamową. Pomyślałem, a sprawdzę sobie, chwilę czasu mam chęci też, to dlaczego by nie. Bohaterem wpisu był pakiet biurowy od Ashampo, czyli takiej firmy, która robi oprogramowanie i w swojej ofercie ma cały wachlarz aplikacji, od antywirusa przez nagrywanie płyt, aż do obróbki zdjęć. We wspomnianym wpisie autor przedstawił Ashampoo Office 2016 jako tańszą alternatywę dla pakietu Office od Microsoftu.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 22: biegnijmy (część pierwsza)

Gdybym nazwał dzisiejszy wpis np. „oddajcie mi obraz”, albo „ciemność widzę” albo coś jeszcze równie oczywistego i mało oryginalnego to od razu wszyscy zorientowaliby się o co chodzi. Czy w takim lepiej dać coś tajemniczego i później wyjaśniać przez cały tekst co autor miał na myśli? W zasadzie to nie do końca. Nie do końca, z tego powodu, że mam w głowie refleksje o tym, że zabierają nam czas, a mimo to trzeba pewne rzeczy zrobić. Kto zabiera nam czas? Ci wszyscy i to wszystko wokół. Więc biegnijmy, aby dogonić świat...

Pani Krysia z księgowości – odcinek 21: Gdy lód topnieje

Gdy zapytamy kogoś rozeznanego w temacie o sztandarowe utwory z gatunku muzyki tanecznej jakim jest Trance możemy usłyszeć odpowiedzi takie jak: Fragma – Toca Miracle, Darude Sandstorm, Paul van Dyk – For an Angel, ATB – 9PM, Robert Miles – Children czy Cosmic Gate – Exploration of Space. Generalnie Trance to genialna muzyka, choć teraz lekko na wymarciu, aczkolwiek lista hitów jest naprawdę długa. Jednak to nie jest najdłuższa lista jaką możemy sobie wyobrazić. Przenieśmy się w świat komputerów i wyobraźmy sobie listę możliwych problemów z komputerem.