popularne tematy: gry

Fujitsu Lifebook U772 - czas na rozrywkę

Od dawien dawna znane jest powiedzenie, że nie samą pracą człowiek żyje. Po prostu nie można się zapracowywać i trzeba od czasu do czasu poświęcić choć kilka chwil na dobrą rozrywkę. Jednym ze sposobów na dobrą zabawę są gry komputerowe. Oczywiście nie wszyscy grają na kompie, bo pewnie wolą robić coś innego - nie moja sprawa. Jednak ja w gry komputerowe grałem, gram i będę grać i to jak najdłużej. Trzeba żyć aktywnie i nie można sobie niczego żałować, bo nasza egzystencja na tej planecie trwa dość krótko.

Kontroler do gier - linuksowy test

Nazbierało się troszeczkę linuksowych gierek i dlatego pomyślałem sobie, że może kupiłbym jakiś pad do gier - oj znowu wydatek! Bo tak jakoś było, że zawsze grałem na kompie za pomocą klawiatury i myszki. Trzeba w końcu zagrać bardziej „hardcore" dla odmiany. Wskutek czego kliknąłem - już chyba bardziej odruchowo w przeglądarce internetowej na Allegro. Oczywiście po to, żeby wybrać najbardziej popularny kontroler do gier. Bez dłuższego namysłu wybrałem właśnie najbardziej chodliwy towar, czyli najtańszy przewodowy pad do gier, za który musiałem zapłacić 13,95 zł plus koszta przesyłki.

Kolekcjoner (linuksowych) gier

W moim dzisiejszym wpisie będzie znowu o graniu pod Linuksem, choć pewnie opisywana gra jest dobrze znana linuksowym geekom. A dlaczego chcę to zrobić dopiero teraz, ponieważ nie grałem w nią wcześniej. Co więcej, miałem z grą drobne problemy i po prostu chciałem to zrzucić z wątroby.

Gra nazywa się Enemy Territory Quake Wars i właśnie nabyłem ją niedawno na aukcjach Allegro, a kosztowała mnie w sumie z wysyłką jakieś 15 zł - czego to człowiek nie zrobi dla dobrej zabawy. Oczywiście gra była już używana, bo jak wiadomo nie jest to produkt nowy.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...

Czasami tak jest, że trzeba odpalić na kompie jakąś nową gierkę, także pod Linuksem, choćby z ciekawości, jak wygląda nowy produkt, który jest tak bardzo reklamowany przez media. Tym bardziej teraz, ponieważ nastały długie, zimne wieczory i jest to czas idealny, żeby wykorzystać go na dobrą rozrywkę. Dlatego pobrałem sobie niedawno windowsową grę: Angry Birds Star Wars. Oczywiście jest to na razie tylko wersja demo. Wypadałoby wypróbować, jak sprawuje się pod systemem spod znaku pingwina.

Ubuntu games for you - part 3

Nowe wydanie Ubuntu mamy już za sobą i mam nadzieję, że ogólne podniecenie związane z tą dystrybucją powoli opada. Wskutek czego, możemy teraz na spokojnie pomyśleć o odpowiednim oprogramowaniu, które trzeba będzie zainstalować w naszym świeżutkim i odpicowanym systemie. Nie zapominając również o linuksowych grach, których pomalutku pojawia się coraz więcej. Dlatego w dzisiejszym wpisie będzie o kolejnej śladowej dawce polecanych gier, czyli po prostu będą to krótkie recenzje, naturalnie bez zbędnego nawijania makaronu na uszy.

Ubuntu games for you part 2

Następna część mojej niekończącej się przygody z odkrywaniem ciekawych i co więcej dobrze chodzących gier, rzecz jasna pod Ubuntu. Tym razem wychodzę z zamiarem przedstawienia kilku klonów gry Minecraft. Ponieważ tak się składa, że panuje teraz jakaś wielka moda na tę grę. Oczywiście będą to tylko skrótowe opisy gierek, czyli po kolei:

Minetest

Już na wstępie warto wspomnieć, że gra nie wymaga środowiska Java, jak to jest w przypadku gry Minecraft.

Ubuntu games for you

W moim kolejnym mocno swojskim wpisie chciałbym polecić garść gierek, w które bez dwóch zdań warto zagrać. Naturalnie będą to tylko tytuły gier, jakie pogrywa sobie moja skromna osoba w wolnych chwilach.

Tak więc, każdy opis polecanych gier będzie w kolejności bardzo przypadkowej:

Ciekawy klon gry Arkanoid

Quabro to gra napisana w Pythonie, która jest inspirowana na bardzo popularnej grze zręcznościowej Arkanoid (Breakout).

Numpty Physics for Linux

Tym razem dla odmiany granie na ekranie, czyli kolejny - taki sobie opis darmowej gierki. W którą oczywiście sobie gram w wolnych chwilach. O której dowiedziałem się przez przypadek przeglądając gry dostępne w Centrum oprogramowania Ubuntu. Dlatego właśnie o tej Linuksowej grze postaram się w miarę poprawnie i z sensem napisać, a która zwie się Numpty Physics.

Jest to moim zdaniem bardzo fajna i wciągająca gra logiczna. Cechująca się bardzo nietypową oprawą graficzną.

QUAKE LIVE for Linux

Jak wiadomo nie samą pracą człowiek żyje. Dlatego w kolejnym moim tekściku chciałbym opisać pewną gierkę, w którą od niedawna sobie pogrywam w przeglądarce internetowej. Dokładniej mowa tu będzie o grze sieciowej QUAKE LIVE, czyli jest to po prostu szybka strzelanka z widokiem pierwszej osoby (First Person Shooter). W tym miejscu warto również wspomnieć, że gra nie tylko dobrze chodzi pod systemem Windows, ale także u mnie pod Ubuntu spisuje się wręcz idealnie.