popularne tematy: linux

Anki for Linux

Jakiś czas przeglądając strony internetowe natknąłem się na ciekawy program do nauki języków obcych. Co więcej, jest to aplikacja, którą możemy używać nie tylko w systemie Windows, ale także w dystrybucjach spod znaku pingwina. Dlatego właśnie chciałbym w kilku zdaniach opisać, co oferuje nam darmowy program o nazwie Anki, który używam jak widać na dołączonych zrzutach ekranu - oczywiście pod Ubuntu.

Linux Hybrid Graphics

W dzisiejszym wpisie chciałbym poruszyć temat, jak to jest z wykorzystaniem hybrydowych kart graficznych w systemach Linux. Ponieważ jak niektórym wiadomo technologia Nvidia Optimus, czyli przełączanie się kart (Intel+nVidia) nie jest jeszcze do końca rozwiązana w systemach Linuksowych. Dokładniej chodzi o to, że trzeba doinstalować pewien programik, za pomocą którego będziemy mogli używać obie karty graficzne, a nie tylko zintegrowaną z procesorem kartę Intel.

Komputer pod choinkę

Święta coraz bliżej i jak wszystkim dobrze wiadomo, nastał czas świątecznych prezentów. Właśnie dlatego ja również postanowiłem sam sobie coś kupić pod świąteczne drzewko. W moim przypadku co to mogło być, jak nie nowy komputer. A dokładniej jest to notebook firmy Acer, który nabyłem oczywiście poprzez Allegro. W końcu trzeba było wymienić mój dotychczasowy i już bardzo wysłużony sprzęt na nowy.