popularne tematy: urządzenia mobilne

Toshiba Portégé Z20T — czyli całkiem fajny sprzęt

Mój pierwszy króciutki wpis z serii „Przetestuj sprzęt od Intela” już był, teraz trzeba napisać choćby kilka zdań więcej. Zwłaszcza że już kilka dni minęło od czasu, gdy sprzęt dotarł do mojego domu.

Testowy sprzęt przyszedł do mnie z zainstalowanym systemem Windows 8.1 Pro w wersji angielskojęzycznej, więc po kilku chwilach zainstalowałem język polski. Znowu po jakimś czasie naszła mnie ochota, żeby uaktualnić system do Windows 10. Tak szczerze mówiąc to podoba mi się wygląd Windows 10 i praca z tym systemem sprawia mi wielką przyjemność.

Motorola Moto G - czyli budżetowy smartfon od Google

Jakiś czas temu była wzmianka o moim starym telefonie, który najzwyczajniej pisząc, popsuł się, więc trzeba go było odłożyć do szuflady. I właśnie taki przełomowy przypadek w moim życiu będzie skutkować wielką potrzebą nabycia nowego telefonu. W pierwszej chwili chciałem nabyć jakiegoś smartfona bezpośrednio w salonie Orange, bo zostałem tam skuszony tzw. gorącą ofertą. Jednak później pomyślałem, że lepiej będzie dla mnie, jak wybiorę sobie na Allegro telefon najbardziej mi pasujący.

Dobrana para

Kilka dni temu mój dwutygodniowy okres testów dobiegł końca i trzeba było odesłać sprzęt z powrotem. Niemniej jednak wypadałoby jeszcze kilka linijek dorzucić o urządzeniach otrzymanych do przetestowania od portalu dobreprogramy. Oczywiście ostro testowane przeze mnie urządzenia to ASUS FonePad 7 oraz adapter WiDi Netgear Push2TV. W przypadku pierwszego urządzenia były to nie tylko testy w domu, lecz również w terenie. Można powiedzieć, że zostałem na to także skazany, żeby zawsze zbierać z sobą tablet z funkcją telefonu, gdy wychodziłem z domu.

Sparowałem sobie wyświetlacz

Czas na kolejny test w ramach akcji pt. Przetestuj sprzęt z Intelem. Tym razem będzie rozprawka na temat, jak wygląda bezprzewodowe połączenie urządzenia ASUS FonePad 7 z adapterem WiDi Netgear Push2TV. Owa technologia nie jest mi obca, bo już wcześniej miałem w domu podobne urządzenie Belkin screencast TV adapter WiDi. Oczywiście to urządzenie było także otrzymane od portalu dobreprogramy w pierwszej edycji testów z Intelem. Co więcej, to myślę, że również inni wiedzą z grubsza co to jest WiDi. Ponieważ już kilkakrotnie było to opisywane na blogu Intela, choćby

Teraz trzeba z tabletem chodzić

Paczuszka od portalu dobreprogramy dotarła do mnie już w piątek przed południem. Ponieważ załapałem się na kolejną turę: Przetestuj sprzęt od Intela, rusza druga tura!. Będzie można znowu pobawić się ciekawym urządzeniem, jednak teraz tylko przez dwa tygodnie. Dla przypomnienia to pierwsza edycja testów, który była w tamtym roku trwała cały miesiąc. Można było wtedy na spokojnie pisać, bo to kupa czasu.

Zenbook UX32VD - czyli ultrabook od Asusa

Po prostu fajnie jest od czasu do czasu dostać kolejny sprzęcik do przetestowania we własnym domku. A otrzymany komputerek tym razem jest udostępniony mojej osobie dzięki uprzejmości kolegi o dobrze znanym nicku Ave5. Oczywiście ten ultrabook to nie jest jakaś nowość, ponieważ premiera tego urządzenia była już ponad rok temu, a może jeszcze wcześniej - nie wiem dokładnie. Jednak nie zaszkodzi kolejny raz o tym napisać, zwłaszcza że ASUS Zenbook UX32VD to moim zdaniem całkiem udany produkt.

Fujitsu Lifebook U772 - kilka słów podsumowania

Minęły już prawie trzy tygodnie, odkąd otrzymałem od redakcji dobreprogramy ultrabooka Fujitsu do przetestowania i dlatego wypadałoby wyciągnąć z tego choćby garść spostrzeżeń. Oczywiście nadal będę pisał o samych walorach komputerka, ponieważ nie lubię za bardzo wybrzydzać. Pisząc w stylu, że coś mogłoby być jeszcze lepsze, ale nie jest. Zwłaszcza że nie ma za bardzo na co narzekać, bo otrzymany sprzęt jest niczego sobie.

Fujitsu Lifebook U772 & Belkin screencast TV adapter WiDi

Wspominałem w pierwszym wpisie, że oprócz ultrabooka Fujitsu U772 otrzymałem w ramach testów również adapter telewizyjny WiDi wyprodukowany przez firmę Belkin. Zawsze bardzo miło jest dostać coś jeszcze dodatkowego do przetestowania. Zwłaszcza że jest to wielce przydatne urządzenie, dzięki któremu możemy bezprzewodowo wyświetlać m.in.: filmy, zdjęcia, strony internetowe w wysokiej rozdzielczości, czyli bezpośrednio z komputera na telewizorze. Oczywiście do tego celu wymagany jest notebook/ultrabook wyposażony w technologie Intel® Wireless Display.

Fujitsu Lifebook U772 - Specyfikacja i testy wydajności

Na początku trzeba zacząć od najważniejszego, czyli od samej specyfikacji ultrabooka. Po prostu jest to kwestia, która nas najbardziej interesuje, jeśli dostaniemy nowy komputer w swoje ręce. Dlatego pobrałem sobie mój ulubiony programik Speccy, za pomocą którego dowiem się szczegółowo, co ów komputerek ma pod maską. Tak więc odpaliłem program, a moim oczom już po kilku chwilach ukazały się następujące informacje.

Obrazek obrazkiem, ale mimo wszystko o specyfikacji technicznej napiszę:

  • Procesor trzeciej generacji

Fujitsu Lifebook U772 - First look

Dzięki uprzejmości redakcji DP również skandyn może sobie przetestować całkiem fajny komputerek, bo oczekiwana przesyłka właśnie dotarła do mnie dzisiaj przed południem. Jednak nie jest to konwertowalny ultrabook Toshiba U925T, którego miał przyjemność jako pierwszy testować januszek, lecz Fujitsu Lifebook U772. Po prostu wczoraj dzwonił do mnie kristov_pl z redakcji dobrychprogramów, dając mi do wyboru ultrabook Toshiba bez Windows 8 (januszek porządnie testował) lub ultrabook Fujitsu z zainstalowanym systemem Windows.