popularne tematy: oprogramowanie

Sharepoint [cz.3]

W ostatnim wpisie obiecywałem, iż w części trzeciej opiszę zarządzanie usługami Sharepointa od strony administracyjnej. Tymczasem ogromna ilość pytania zobligowała mnie do poświecenia tej części na odpowiedzi... Zaczynajmy.

Pytania i odpowiedzi

No... i to tyle. Zostało trochę miejsca, na szybko więc napiszę jednak o tej administracji. Zacznijmy od czasomierza.

Sharepoint [cz.2]

Po entuzjastycznym przyjęciu części pierwszej wpisów o Sharepoincie, zachęcony setkami słów pochlebnych przystapiłem z niemniejszym entuzjazmem do pisania kolejnych. Wystarczy ironii na początek, może podaruje sobie ją w dalszym pisaniu...

Przypominam - po ostatniej części mamy postawioną tylko domenę, w tej przystępujemy do instalacji samego Sharepointa. Przy okazji - wszystkie maszyny serwerowe pracują pod Windows Server 2008 R2 x64.

Sharepoint [cz.1]

Dawno już temu obiecałem, że napiszę kilka słów na temat Sharepointa. Szał na pisanie blogów w kontekście HotZlotu już zdaje się przycichł, najwyższa więc pora by usiąść do pisania. Cały wpis będzie spod znaku Windows Server 2008 R2, czyli "od 4 lat w Linux".

Active Directory

Jednak zanim przejdziemy do samego sharepointa dobrze jest przygotować dla niego zaplecze w postaci usługi AD. Sama usługa jest dość prosta w założeniach, skomplikowana staje się w rzeczywistości. A założenie jest następujące - AD pozwala na zarządzanie komputerami pracującymi w domenie.