popularne tematy: inne

10 pytań do... Mobile Vikings - odpowiedzi (cz. 2)

Kilka dni temu opublikowałem pierwszą połowę odpowiedzi na pytania skierowane do Mobilnych Wikingów. Zapraszam na drugą część lektury.

Odpowiedzi (cz. 2)

@matelord

1. Czy Wam się to w ogóle opłaca?

Opłacalność działalności można rozpatrywać w wielu wymiarach. Ocenę zysku w sensie ekonomicznym będzie można zweryfikować dopiero po pewnym okresie. Jak podkreśla założyciel Mobile Vikings Frank Bekkers, dużą wartością jest posiadanie związanej z nami i lojalnej społeczności.

10 pytań do... Mobile Vikings - odpowiedzi (cz. 1)

Ostatnio powstał artykuł, w którym mogliście zadawać pytania operatorowi telefonii komórkowej - Mobile Vikings. Zadaliście Wikingom ponad 30 pytań. Zostały one przesłane, wraz z pozdrowieniami od jednego z użytkowników ;) Otrzymałem odpowiedzi na większość z zadanych pytań (dokładnie na wszystkie oprócz przekazywania wiadomości z poczty głosowej na e-mail). Oto one.

Odpowiedzi (cz. 1)

@Zbigniew2003

10 pytań do... Mobile Vikings

Na początku chciałbym bardzo podziękować @djDziadkowi za zgodę na użycie tytułu "10 pytań do..." we wpisie. :)

Jednocześnie przepraszam za zaistniałą na początku sytuację.

Mobile Vikings

Mobile Vikings to operator MVNO działający na terenie Polski. W naszym kraju firma rozpoczęła działalność w grudniu ubiegłego roku. Firma oferuje swoje usługi także mieszkańcom Belgii i Holandii.

Oferta

Oferta operatora przeznaczona jest głównie dla osób, które korzystają z Internetu mobilnego.

O ekranach dotykowych. Dell XPS 15 Touch

Były już wpisy z porównaniem klawiatur w laptopach, czy o tym, czy warto Ultrabooki zaopatrywać w takie ekrany. Teraz będzie wpis, o wadach i zaletach ekranu dotykowego na przykładzie laptopa Dell XPS 15 Touch.

Zacznijmy od tego, czym jest takowy ekran. Cytując Wikipedię:

Ekran dotykowy (ang. Touchscreen) – wyświetlacz reagujący na dotyk, obsługiwany rysikiem lub palcem.

Tak więc nasz sprzęt spełnia wszystkie wymogi - reaguje na dotyk palcem. Trochę słabiej na dotyk rysikiem, ale to zapewne przez jakość wykonania samego rysika.

Samsung SSD SM841 (Dell XPS 15 Touch) - demon prędkości?

W ramach akcji testowania sprzętu z Intelem otrzymałem laptopa Dell XPS 15 Touch na 2 tygodnie. W jego środku drzemie dysk beztalerzowy Samsunga. Jakie są jego faktyczna osiągi?

Atto Disk Benchmark wskazuje, iż maksymalna szybkość zapisu tego sprzętu wynosi około 400 MB/s. Natomiast odczyt wynosi ok. 550 MB/s.

CrystalDiskMark podaje trochę niższe prędkości - odczyt o szybkości niecałych 500 MB/s, a zapis trochę powyżej 350 MB/s.

AS SSD Benchmark wskazuje wartości zbliżone bardziej do CrystalDiskMarka w przypadku odczytu. Zapis wynosi ok. 400 MB/s.

WiDi v2 - droga na szczyt czy na samo dno?

Wszystkie informacje zawarte w artykule dotyczą WiDi v2.

W testach Intela otrzymałem do przetestowania adapter WiDi. Nie będę opisywał jego wyglądu i podłączenia, ponieważ było to już opisywane przez innych blogerów. Skupię się na samej idei tej technologii i jej wadach oraz zaletach.

Na początku warto zastanowić się, czym jest WIDI. Jest to technologia pozwalająca na bezprzewodowe przekazywanie obrazu do telewizora/monitora.

Dotyk, czyli wygoda? Porównanie klawiatur w laptopie Dell XPS 15 Touch

Mając do dyspozycji ekran dotykowy, możemy skorzystać z bezpieczniejszej klawiatury ekranowej. Dlaczego bezpieczniejszej? Ponieważ nie ma możliwości przechwytywania wpisywanego tekstu np. przez fizyczne keyloggery.

W testowanym przeze mnie laptopie Dell XPS 15 Touch mamy do wyboru dwie klawiatury:

  • ekranową;
  • fizyczną (podświetlaną).

Dotykowa klawiatura wyświetlana na ekranie laptopa ma jedną znaczącą wadę - nie można wygodnie oprzeć rąk podczas pisania.

Mobile Vikings - test Internetu dostarczanego drakkarami ;)

Na początku grudnia do Polski zawitał nowy operator - Mobile Vikings. Czy warto się przyjrzeć jego ofercie? Zaraz się to okaże. Jednakże głównym celem tego wpisu jest test internetu od Wikingów.

Oferta

Wikingowie chcą pokazać się ze względu na ofertę Internetu Mobilnego. Występują tu doładowania tylko o kwotach 19 zł i 29 zł. Karta SIM także kosztuje 19 zł lub 29 zł.

Dodaj się na mapę Internetu!

Internet jest dziś miejscem bardzo rozwiniętym, o ogromnych możliwościach. Nie służy już jedynie do komunikacji za znajomymi. To też miejsce na reklamę swoich usług czy promowanie swojego hobby. Jednakże, czy łatwo jest zaistnieć w Internecie?

Co jest potrzebne, aby pokazać się w Internecie?

Domena, czyli nazwa (www.naszanazwa.TLD; TLD - końcówka domeny, np. .pl, .eu, .org) pod którą nasza strona internetowa będzie widoczna w internecie.

Kluczową sprawą jest hosting.